У Дніпропетровській області зафіксовані різні порушення процесу голосування | Відкритий

У Дніпропетровській області зафіксовані різні порушення процесу голосування

У День голосування були зафіксовані нетипові ситуації та порушення на виборчих дільницях. Про це у прес-центрі Відкритого розповіли коммунікаційниця Громадської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області Юлія Лисенко та громадський омбудсмен із захисту виборчих прав у Дніпропетровській області Олена Чернецька.

Юлія Лисенко розповіла, що вони будуть проводити паралельний підрахунок голосів на дільницях та фіксувати й говорити про нетипові ситуації.

«Ми можемо констатувати , що станом на 15:00 явка виборців становить 50%. Стосовно нетипових ситуацій ми можемо свідчити про такі: ми можемо сказати про видачу бюлетенів без паспорта. Наприклад, коли жінка змінила прізвище, але вона не повідомила про це державний реєстр виборців. Це може бути порушеннями, адже законом непередбачено видачу бюлетенів, якщо прізвище не відповідає дійсності. Така ситуація була у Новомосковську та Дніпрі. У 35 окрузі наш спостерігач дізнався від поліціянтів про спробу проголосувати з закордонним паспортом. А в селищах, наприклад, люди один одного знають, тому намагалися проголосувати замість когось», — зазначила Юлія.

Також Юлія Лисенко виділила яскравий приклад порушення на виборчій дільниці. Коли у місті Кам’янське виборець повідомив, що члени дільничної виборчої комісії порадили йому проголосувати на іншій виборчій дільниці. Він пішов, але потім запитав чи правильно від вчиняє. Після цього вони звернулися до правоохоронців. На місце приїхала слідчо-оперативна група.

Наш спостерігач перебувала там і з місця подій повідомляє про те, що у всіх учасників взяли пояснення. Правоохоронці задовольнилися тим, що виборець дійсно не навмисно вчинив це», — додала вона.

Олена Чернецька, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав, розповіла, що вже встигла відвідати декілька виборчих дільниць та помітила вже кілька порушень.

«Коли я прибула, то загальна кількість виборців була 538, майже всі вже проголосували. Я також спостерігала за тим, як голосують люди, які перебувають на території обмеження волі. Я звертала увагу на стан доступу до дільниць людей, які мають обмежені можливості. Наприклад, у школі виборча дільниця знаходилася на другому поверсі. Там був пандус, але необхідно враховувати, що дільниця повинна бути доступна для всіх. Сходи є дворівневими та слизькими, слід звернути на це увагу. Складно таким людям дістатися до виборчої дільниці навіть зі сторонньою допомогою», — повідомила Олена Чернецька.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі експерт розповів про події на валютному ринку після виборів.

Теги:

Оцените этот материал: