У Дніпропетровській області знайдено чергову археологічну пам’ятку

У Царичанському районі Дніпропетровської області завершилася археологічна розвідка. Про це у Відкритому розповіли завідувач відділу археології Дніпропетровського історичного музею ім. Д. Яворницького, кандидат історичних наук Олександр Старік, наукова співробітниця відділу археології музею Анна Юрченко та волонтерка проєкту Юлія Дубовська.

 

«Наша археологічна розвідка тривала один місяць у трьох населених пунктах Царичанського району Дніпропетровської області. Там ми шукали нові пам’ятки. Ця робота передувала стаціонарним розкопкам. Разом із комплексною розвідкою ми проводили лекції просто неба. До нас у межах фестивалю «Діти вивчають країну» приїздили школярі», — розповідає Олександр Старік.

У Дніпропетровській області знайдено чергову археологічну пам’ятку - рис. 1
Як зазначив експерт, Царичанський район цікавий своїми етнографічними пам’ятками. Попри те, що вони XIX — початку XX століття, їх цікаво досліджувати.

«У результаті розвідки маємо 147 знахідок. Кожна з них — по-своєму унікальна. Дуже багато виробів із кремнію. В основному, ми знайшли елементи посуду різного часу. Наприклад, фіналу епохи неоліту та епохи раннього заліза. Також є фрагменти імпортного амфорного посуду. Він потрапляв сюди з грецьких міст. Є вироби з металу, а ще багато слідів від роботи з металом. Знайдено дві посудини козацького часу. Через весь цей комплекс ми бачимо всю історію краю», — говорить Анна Юрченко.

Як розповіла експертка, під час розвідки археологи вже знайшли до цього часу невідому археологічну пам’ятку.

У Дніпропетровській області знайдено чергову археологічну пам’ятку - рис. 2
«В околицях села Березівка, яке вже не існує, ми розкопали залишки кераміки раннього залізного віку або епохи бронзи, а також елементи епохи козацької доби», — повідомила Анна Юрченко.

За словами Олександра Старіка, до експедиції були залучені як співробітники відділу археології музею, так і волонтери.

«Я беру участь в археологічних експедиціях декілька років поспіль. Це моє хобі і я дуже тішуся, що можу бути корисною у такій важливій справі», — додала Юлія Дубовська.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі почнуть видавати дипломи європейського зразка.

Теги: