У Павлограді переселенців загнали у кут підняттям тарифів на комунальні послуги

З першого січня місцева влада Павлограда відмовилась підтримувати пересенців у сплаченні комунальних платежів. Тому люди вимушені платити непідйомну суму самостійно. Про це розповіли переселенці зі сходу Олександра Підгорна, Анжеліка Федоткіна, Тетяна Рильська та юрист ГО Правозахисна група «Січ» Ксенія Онищенко у прес-центрі Відкритого. 

«Раніше ми сплачували фіксовану суму — 350 гривень влітку та 550 взимку, а решту платили органи місцевого самоврядування. Але з першого січня влада відмовилась від цього. Нині ми змушені платити по 1450 гривень з людини. Ми звернулися колективно до місцевих органів влади, що ми неспроможні сплачувати таку суму. Проте не мали доступу до лічильника до 15-го лютого, а у квитанціях вказана тільки загальна сума. Тому ми не можемо точно сказати, за що платимо. Крім того, у нас один лічильник на все містечко, з нього знімають показники і ділять на всіх мешканців. Якщо повністю відмовитись від електроопалення, все одно доведеться платити. Офіційно працювати я не можу, а в центрі зайнятості стояла після служби в АТО. Також не можу оформити пільги як учасник бойових дій, багатодітна мати. Розмір адресної допомоги на трьох дітей всього три тисячі гривень. Зараз загальна заборгованість складає 12 тисяч», — розповідає Олександра Підгорна.

У Павлограді переселенців загнали у кут підняттям тарифів на комунальні послуги - рис. 1

Переселенці просять допомоги у місцевої влади. Органи місцевого самоврядування не йдуть їм на зустріч. На переселенців посипались погрози, що відключать світло, або виселять в приміщення, де немає навіть вікон, якщо не будуть платити гроші.

«Закон на боці переселенців. Місцева влада порушує права і змушує платити сверхтарифи. Необхідно, аби власник модульного містечка підписав договір з ДТЕК, щоб встановили двохфазові лічильники. Адже якщо будинок опалюється електрикою, то діють зовсім інші тарифи. Взагалі на органи місцевого самоврядування покладаються обов’язки надати належне житло для переселенців, дбати про них, не порушувати їх права і виконувати свої обов’язки. Натомість місцева влада не дали відповідь на запроси переселенців. А про обов’язок забезпечити житло знають далеко не всі. Ми дізналися, що жодний з переселенців не стоїть на квартирному обліку. Якщо влада не реагує на заклики переселенців, необхідно відстоювати права у суді. Необхідно довести, що житло, яке їм забезпечила держава, далеке від соціального. Комунальні платежі у звичайній квартирі меньші, ніж в цьому», — впевнена юрист Ксенія Онищенко.

Умови проживання переселенців жахливі. Так як житло тимчасове — його максимальная експлуатація три роки. Цей термін давно закінчився. Також будинки не пристосовані до перепадів температури і вже давно непридатні для проживання.

«З подібного питання до мене звернулися вперше. Модульних містечок близько п’яти, але саме у Павлограді влада не хоче йти на зустріч пересенцям і грубо порушує їх права», — розповіла Ксенія Онищенко.

Організацією «Січ» було проведено безліч заходів, щоб переселенцям надали соціальне житло. Наразі вони чекають відповіді, щоб визначитись за напрямком дій — звертатися до суду чи далі вести переговори.

Нагадаємо, в Дніпрі дружини воїнів АТО/ООС об’єднались задля збереження ладу в родинах.

Илона Семенюк

Теги: