Ветеран з Дніпра у суді домагається надання групи інвалідності безстроково

Через травми в боях ветерану було встановлено ІІІ групу інвалідності, з необхідністю її підтверджувати. Оскільки здоров’я не відновлюється, він у суді домагається надання групи інвалідності безстроково. Про це в інтерв`ю Відкритому розповіли ветеран АТО Богдан Кириченко та юристка Правозахисної Групи «СІЧ» Віталія Серебрянська.

Через контузію та травми в боях Богдану було встановлено ІІІ групу інвалідності, але з необхідністю раз на рік її підтверджувати. Зараз ветеран у суді домагається надання групи інвалідності безстроково.

«Я втратив здоров’я коли воював і тепер мені треба постійно доводити свою групу. Коли приходить час збирати довідки та лягати на обстеження в лікарню — це щось страшне для мене. Треба оббивати пороги, збирати довідки, два рази на рік лежати в лікарні. І це окрім планових реабілітацій», — розказав Богдан Кириченко.

У вересні 2020 року Богдан звернувся до медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) із заявою про встановлення ІІІ групу інвалідності без зазначення строку повторного огляду (безстроково) із врахуванням діагнозу.

«Багато військовослужбовців скаржаться на те, що приходиться доводити отримання травм та поранень кожен рік. Зараз це питання щодо надання певної групи інвалідності дуже гостре. Законодавством передбачено, що безстроково інвалідність встановлюється тільки у разі наявності невиліковної хвороби або повної втрати функцій органів. Богдан має травму, з якою функції органу не можуть виконуватись на 100%. Це доводиться робити в суді через суб‘єктивність та відсутність певної незалежності працівників МСЕК», — пояснює Віталія Серебрянська.

Також говорили про те, як Богдан вже відстоював свої права — кілька років боровся за отримання квартири у Дніпрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:Як перевірити якість повітря у Дніпрі та подати скаргу на забруднення?

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,