Ветеран з Дніпра не може отримати компенсацію за поранення

Дніпрянин Максим Сіденко не може отримати компенсацію за поранення, через яке отримав 2 групу інвалідності. Про це в інтерв`ю Відкритому розповів учасник бойових дій Максим Сіденко.

У 2014-му дніпрянин Максим Сіденко, якому лише виповнилося 19 років, пішов добровольцем до батальону «Донбас». Після двотижневої підготовки поїхав на передову і при штурмі міста Попасне отримав тяжке поранення руки.

«Тоді було багато поранених і нам дали наказ відступати. Я з побратимом намагався врятувати пораненого товариша і навіть не помітив, наскільки сильно мені розірвало руку. Коли подивився на криваву рану, втратив свідомість. Як оговтався, ще пройшов кілька кілометрів, бо треба було дістатися в безпечне місце. В шпиталі лікар оглянув і сказав, що руку треба ампутувати. В мене почалася паніка, я кричав, що не згоден і руку вдалося зберегти за півтора року реабілітації. Тоді я отримав 3-ю групу інвалідності, мені компенсували поранення менш ніж за місяць», — розповідає Максим Сіденко.

Після лікування Максим вступив до служби в Збройні сили. І вже у 2019-му, воюючи в «Айдарі», отримав друге поранення обох ніг і 2-гу групу інвалідності.

«Я був готовий знову захищати Україну, однак коли справа дійшла до отримання компенсації за друге поранення, зіткнувся з тим, що мені всі відмовляють. Це зовсім інше поранення, вища група інвалідності, мені потрібна відповідна реабілітація. Я буду захищати свої права і вдячний, що мені в цьому допомагає юристка правозахисної групи «Січ» Віталія Серебрянська. Я такий не один, бо щомісяця до їхньої організації звертаються багато військових, які не можуть отримати компенсації за поранення», — говорить Максим.

Він радить всім ветеранам не мовчати, захищати свої права, звертатись до правозахисників і подавати до суду у разі проблем в отриманні компенсації.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Освітня реформа у Дніпрі: 30 шкіл не будуть набирати першокласників

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

 

Теги: , ,