Юлія Сегеда: у Дніпрі потерпіла надала 28 заяв до поліцейського райвідділку і отримала лише відписки

У Дніпрі потерпіла надала 28 заяв до поліцейського райвідділку, а отримала відписки. Як подати скаргу на бездіяльність в інтерв`ю Відкритому розповіла адвокатеса, правозахисниця, засновниця ГО «Ліга українських правозахисників» Юлія Сегеда.


“Я завжди вимагаю дій від поліції і наполягаю на цьому. Відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, потерпіла особа є стороною обвинувачення. Тобто коли постраджала особа приходить до райвідділку, їй мають надати захист і допомогти відновити власні права, на її стороні слідчий і прокурор. Поліція зобов`язана за Кодексом внести відомості до реєстру і почати слідство. Але ми бачимо, що більшість звернень відфутболюється — часто на заяву про злочин потерпілі отримують відписки від поліції, що її розглянули, як звернення громадян. Я раджу у таких випадках звертатись зі скаргою на бездіяльність до суду, яка подається безкоштовно, без судового збору», — розказала Юлія Сегеда.

Юлія Сегеда: у Дніпрі потерпіла надала 28 заяв до поліцейського райвідділку і отримала лише відписки - рис. 1

Юлія Сегеда: у Дніпрі потерпіла надала 28 заяв до поліцейського райвідділку і отримала лише відписки - рис. 2

 

 

«У Дніпрі я допомогала потерпілій особі, яка надала 28 заяв до поліцейського райвідділку, а отримала лише відписки. Це той випадок, коли справа стосується сексуального насильства над дитиною. Я вважаю, що суспільству завжди треба реагувати на бездіяльність і складати скарги, відстоювати власні права і ніколи не стояти осторонь. У разі потреби можна звернутись за допомогою до Центрів безкоплатної правової допомоги, які є в кожному місті або скористатись моїм прикладом скарги”, — розказала Юлія Сегеда.

Також говорили про рівень довіри суспільства до поліції і судів України і що потрібно для її підвищення.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:Христина Головачова: у Дніпрі розробляють програму патріотичного виховання для вчителів

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,