Як дніпрянам взяти відпустку на період карантину

 У новому випуску програми «Шах і мат» директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Яцуба розказала про роботу системи безоплатної правової допомоги в умовах карантину.

Також, Людмила розповідає про відпустки, правові аспекти дистанційної роботи та допомогу по частковому безробіттю під час карантину.

«Кожна людина має право на відпустки і зрозуміло, що зараз декі люди хочуть самоізолюватися. В нашому законодавстві є 3 види відпустки: відпустка чергова (річна),  соціальна та відпустка без збереження заробітної плати. Раніше відпустка без збереження заробітної плати була обмежена 15 днями на рік, але сьогодні з’явився ще один підвид такої відпустки — «на весь період дії карантину». Дні такої відпустки не входять до тієї, яка передбачена Законом і на цю відпустку має право кожен громадянин, який заключив трудовий договір з роботодавцем», —  пояснює Людмила Яцуба.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги проводить актуальні вебінари та онлайн лекторії по правопросвітництву.

«Ми створюємо вебінари та лекторії на актуальні теми, наприклад: «Договір оренди землі. Основні проблеми правозастосування та способи їх вирішення», «Вирішення сімейних спорів. Протидія домашньому насильству», «Власність подружжя» та багато інших», — розповідає Людмила Яцуба.

Теги: