У Дніпрі розповіли про нові інноваційні програми з лікування раку

Рак — вирок чи хвороба, з якою можна і треба боротися? Про це та про сучасні методи лікування небезпечного недугу в прес-центрі Відкритого розповів завідуючий кафедрою онкології та медичної радіології Дніпровської медичної академії. 

Ні для кого не секрет, що онкологія зараз — мало не найрозповсюдженіша хвороба. Експерти зазначають: зараз недуг трохи стабілізувався, і в Україні частота його виявлення складає приблизно 1-2% від усього населення. Це — 1,5 мільйони людей.  До того ж зазначають: в умовах сучасності рак — не вирок, і з ним можна боротися.

«Якщо раніше ми дійсно говорили про те, що онкологія це майже вирок, то зараз ми говоримо про те, що можливо все частіше переводити ці форми лікування у хронічні захворювання і забезпечити належний рівень життя наших пацієнтів і його достатньо велику тривалість», — розповів доктор медичних наук, завідуючий кафедрою онкології та медичної радіології Дніпровської медичної академії Ігор Бондаренко.

У Дніпрі розповіли про нові інноваційні програми з лікування раку - рис. 1

Експерти кажуть: лікувати можна всі види захворювання. Його проводять комплексно. Спочатку — діагностування, в ході якого лікарі визначають найбільш ефективні методи лікування. Далі починається комплекс заходів: до нього входить і хірургічне втручання, і медикаментозне лікування, і променева терапія.

Ігор Бондаренко також зазначає: одним із завдань його кафедри є проведення постійних досліджень і розробка нових, ефективніших методів лікування онкологічних захворювань. Кожного дня працівники кафедри намагаються зробити так, щоб і в місті, і в цілому в країні починали використовувати технології, які випереджають час. Тож, в окремих випадках не обов’язково шукати зцілення за кордоном.

«Географічний кордон не вирішує зовсім нічого. Звісно ж, є певні моменти, коли провідні клініки світу дійсно нас випереджають. Але лікування онкології проходить за певними затвердженними стандартами, і частіше за все нема різниці: чи лікуватися тут, чи за кордоном. Лікування за кордоном, мабуть, має сенс, коли в них є таке обладнання та технології лікування, яких нема у нашій країні», — підсумував експерт. 

Нагадаємо, що активісти з Дніпра приєднаються до акції на підтримку заборони небезпечних пестицидів.

Теги:

...