Як минув рік Поля у Дніпрі

2020-ий був визнаний у Дніпрі роком Олександра Поля. Ця постать є однією із найважливіших фігур у формуванні інфраструктури та культури нашого міста. За радянських часів цього громадського діяча, археолога та підприємця майже не згадували. Натомість, у 2020 році історики провели колосальну роботу для увічнення пам’яті Поля. Результатами у пресцентрі Відкритого директор комунального підприємства «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

У 19 сторіччі Олександр Поль був дуже відомою та поважною особистістю не тільки в місті, а навіть за межами України. Завдяки залученню європейських інвестицій він  зумів зробити Катеринослав центром розвитку промисловості.

Процес повернення Олександра Поля в історичну хроніку розпочався після здобуття незалежності України. Проте найбільшими здобутками історики та науковці Дніпра можуть похизуватися саме за 2020 рік. Зокрема, після багатьох десятиліть пошуків, нарешті вдалося знайти місце поховання Олександра Миколайовича. Могила почесного громадянина довгий час вважалася втраченою. У 20 столітті кладовище і Лазарівську церкву, де був похований Поль, зрівняли з землею. І лише восени 2020 року археологам вдалося знайти могилу та останки підприємця.

«Ми хотіли залучити до цих розкопок усіх небайдужих дніпрян. Адже наша головна мета – це інформативність. Ми сподіваємося, що зупинивши будь-яку людину на вулиці і запитавши в неї хто такий Поль, почуємо розгорнуту відповідь. Мешканці нашого міста повинні знати історію. Поль – постать, яка вплинула на розвиток регіону і зробила його промисловим», — каже Дмитро Каюк.

Як минув рік Поля у Дніпрі - рис. 1

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Трое днепровских легкоатлетов по итогам года признаны лучшими в Украине | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,

Підпишись на Відкритий: