Як розвіюють гендерні стереотипи у Дніпропетровському музеї імені Яворницького

Дніпропетровщина вже четвертий рік поспіль є однією з десяти областей України, де реалізується проєкт «Голос жінки має силу». В історичному музеї імені Яворницького пройшла низка лекцій на тему гендерних стереотипів та ролі жінки в історії всього людства. Попереду – ще багато заходів. Про них розповіли у пресцентрі Відкритого Валерія Дідковська, Анна Юрченко та Валерія Лавренко.

Проєкт «Голос жінки має силу» створений, аби голоси жінок і дівчат, передусім тих, хто постраждав на Сході України, не губилися в ході тривалого військового конфлікту в Україні. Він започаткований як навчання для блогерів в 2017 році, поступово став міжрегіональною платформою для лідерів, готових до відновлення миру в Україні.

«В рамках цього проєкту ми проводимо різноманітні заходи: тренінги з блогерства, публічних виступів, просвітницькі зібрання, які говорять про проблеми гендерної рівності у теперішньому і минулому. А в цьому році ми започаткували ініціативу, разом з Дніпропетровським історичним музеєм, проводити гендерні студії – відкритті лекції для всіх містян під відкритим небом», — ділиться менеджерка програми «Голос жінки має силу» Валерія Дідковська.

Як розвіюють гендерні стереотипи у Дніпропетровському музеї імені Яворницького - рис. 1

18 серпня у музеї пройде лекція «В археології (не) жіноче обличчя». Важка фізична та інтелектальна праця в тяжких природних умовах – справа не для «слабкої» статі. Лекторка-археологиня Анна Юрченко готова посперечатися. На лекції вона поділиться власним досвідом та історіями своїх колег-археологинь. Окрім цього, продемонструє експонати, знайдені під час розкопок, та покаже спортивний інвентар.

Як розвіюють гендерні стереотипи у Дніпропетровському музеї імені Яворницького - рис. 2

«Особливість музейної лекції в тому, що вона передбачає взаємодію з предметами. Лекції інтерактивні. На одній із них, наприклад, ми пропонували відвідувачам розібрати і зібрати зброю початку 20 століття», — розповідає заступниця директорки ДНІМ ім. Яворницького Валерія Лавренко.

Як розвіюють гендерні стереотипи у Дніпропетровському музеї імені Яворницького - рис. 3

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вопрос гендера: в Днепре показали, как женщины ездили на ретро-авто (ФОТОРЕПОРТАЖ) | Відкритий.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,