У Дніпрі відкриється виставка «Жінка і авто»: руйнуємо гендерні стереотипи

13 серпня у науково-технічному музеї «Машини часу» відкриється виставка «Жінка і авто», яка є частиною програми «Культурна столиця». Чому гендерні стереотипи щодо жінки за кермом уже давно втратили свою актуальність, розповіли у пресцентрі телеканалу «Відкритий» Михайло Прудніков – директор Дніпровського науково-технічного музею «Машини часу» й автор проекту «Жінка і авто», Алла Малиновська-Поправка – заступниця начальника відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області, старший лейтенант поліції та Едуард Горбачов – заступник начальника ГУ ДСНС у Дніпропетровській області.

Представники сильної статі, за даними страхових компаній, в два рази частіше звертаються для відшкодування збитків через ДТП. А міф про жінок, котрі фарбуються, дивлячись у дзеркало заднього виду існує і досі. Час розвіяти гендерні стереотипи. Так вирішили і організатори виставки «Жінка і авто», поставивши собі за мету – розказати і показати дніпрянам історії жінок-водійок. Аби донести головну ідею, окрім виставки, у музеї «Машини часу» буде створено екскурсійну програму, проведено автопробіг містом і конкурс водійської майстерності.

«Збираючи матеріали для виставки, ми аналізували журнал «За рулём» і побачили, що розповіді про жінок там публікувалися лише раз на рік – восьмого березня. Нас це образило і ми вирішили не відкладати на березень, а реалізувати проект зараз. Під час пошуку водійок, ми знайшли тих, хто керував і керує навіть таким транспортом як: танк, паровоз, вантажівка-самоскид, службовий автомобіль ДАІ, таксі, маршрутки, тролейбуси і трамваї», — ділиться автор проекту Михайло Прудніков.

У Дніпрі відкриється виставка «Жінка і авто»: руйнуємо гендерні стереотипи - рис. 1

Проект побудовано на історичних фактах, реальних історіях жінок, що керували власним, службовим, спортивним автомобілями і міським електротранспортом. Спеціально для нової виставки приїхали до музею експонати з технічного музею «Фаетон» м. Запоріжжя, зокрема легендарна вантажівка ГАЗ АА 1935 року випуску.

«У нашій області є приклад дівчини, яка виявила бажання стати начальником варти пожежного підрозділу, очолити бойову одиницю і продовжити службу на цьому терені. Тобто п’ять чоловіків-членів екіпажу «КамАЗ» знаходяться під керуванням однієї дівчини. Вона буде присутня на виставці і зможе розказати про власний досвід», — розповідає Едуард Горбачов.

У Дніпрі відкриється виставка «Жінка і авто»: руйнуємо гендерні стереотипи - рис. 2

Один зі стендів, наприклад, буде присвячений єдиній на Криворіжжі, а, можливо, і у всій Дніпропетровській області жінці-машиністу Тамарі Худобіній. Більше 20 років, з довоєнної пори і до 1961 року в паровозному депо Долгинцево вона працювала помічником машиніста, а потім і сама стала машиністкою паровоза.

Про те, що професії не діляться на чоловічі та жіночі, а гендерні стереотипи, тим більше у наш час, не мають права на існування, як ніхто інший знає і Алла Малиновська-Поправка. Вона, як старший лейтенант поліції, запевняє: «Не існує такої статистики, що жінки-водії частіше стають винуватцями ДТП. Не тому, що цю статистику не проводять, а тому що це видно по всім адміністративним документам, які збираються, після дорожньо-транспортних пригод. Усе повністю залежить лише від людини, від досвіду водія, його добросовісного ставлення до правил дорожнього руху, «відчуття автомобіля». Стать тут аж ніяк ні до чого».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Сильнее чем Covid: в Днепре прошёл музыкальный фестиваль «Джаз на Днепре» | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , ,