Пані патронеса: в Дніпрі допомагають жінкам, що постраждали від домашнього насильства

Домашнє насильство — тема, яка останнім часом тривожить суспільство. Особливо вона стала гострою під час карантину. Як і чим допомагають жінкам та дітям, які постраждали від домашнього насильства в Дніпрі, розповідала у пресцентрі телеканалу «Відкритий» голова ГО «Пані патронеса» Анна Карпеченкова.

Під час пандемії в усьому світі збільшилася кількість випадків вчинення домашнього насильства. Найчастіше в Україні та, зокрема в Дніпрі, постраждалими стають жінки та діти.

«Є певний відсоток постраждалих літнього віку. Нещодавній випадок, коли син побив власну 83-річну матір. Такі випадки стають частішими. І по допомогу звертаються ті люди, які не знають, як себе захистити», — розповідає пані Анна.

Пані патронеса: в Дніпрі допомагають жінкам, що постраждали від домашнього насильства - рис. 1

Звертаються по допомогу не тільки багатодітні чи жінки з неблагонадійних родин, а й  жінки із заможніх сімей. Для домашнього насильства не існує різниці яка родина, який вік жертви.

«За даними гарячої телефонної лінії «Ла страда», під час карантину, кількість звернень про допомогу збільшилася вдвічі. Майже щодня ми фіксуємо величезну кількість звернень і криків про допомогу,» — говорить Анна Карпеченкова.

Для допомоги жінкам та дітям, які постраждали від різного виду домашнього насильства, в Дніпрі об’єдналися 7 громадських організацій. Це люди, які здійснюють соціальний супровід жінок, допомагають з психологічних, медичних, юридичних питань.

«Варто звертати увагу також на дітей, які стали свідками домашнього насильства. Адже психологічний відбиток, який накладається на них, у подальшому руйнує життя людині. Саме тому, закликаємо не боятися, та звертатися по допомогу до нас,» — говорить пані патронеса Анна Карпеченкова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Булінг: протидіяти можливо. Рекомендації від поліції Дніпра 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,