Як сьогодні в Дніпрі видати власну книгу

Уже завтра, 3 березня, письменники всього світу відзначатимуть своє професійне свято. У зв’язку з цим, ми вирішили поцікавитися: як видати власну книгу в Дніпрі та яка література користується попитом в місцевих читачів.

На ці запитання в пресцентрі Відкритого відповіла директорка видавництва «Ліра» Оксана Нечай.

Більшість відомих нині письменників свої перші книги видавали за власні гроші. Скільки коштує зробити це в Дніпрі? Директорка видавництва «Ліра» каже, що дати достовірну відповідь неможливо. Вартість залежить від багатьох факторів:

  • Кількість сторінок.
  • Тип обкладинки (тверда палітурка або м’яка).
  • Матеріал та щільність паперу.
  • Скріплення книжкового блоку (проклейка або прошивка).
  • Наявність дизайну обкладинки.
  • Кольорове внутрішнє оформлення.
  • Формат книги.
  • Тираж.

«Ми завжди рекомендуємо авторам спробувати промотираж. Письменники можуть зробити перші сто примірників і займатися їх просуванням. Зараз це з легкістю робиться завдяки соціальним мережам. Якщо ці сто примірників швидко розійшлися серед читачів, то можна збільшувати тираж», — рекомендує Оксана Нечай.

Як сьогодні в Дніпрі видати власну книгу - рис. 1

Щоб потрапити на книжкову полицю читача, книга проходить довгий шлях. Спочатку над текстом працює письменник. Коли він переконується, що його працю має побачити світ, то творча робота завершується і свої матеріали автор несе до видавництва. Видавець у свою чергу робить коректуру та, якщо потрібно, літературне або технічне редагування. Потім письменник і видавець зустрічаються. Перший може прийняти або не прийняти коректуру другого. Після остаточного затвердження тексту, починається верстка. Цей процес включає в себе підбір шрифтів, ілюстрацій та їх розміщення на сторінках. Наступний крок – створення оригінального макету. Якщо автор його затверджує та ставить підпис до друку, починається поліграфічний процес. Далі – створення обкладинки в палітурному цеху. І вже після такого довгого шляху – пакування та підготовка до презентації.

«Дуже добре, коли письменник веде активний блог, який добре сприяє просуванню книги. Видавництво допомагає в цьому. Реалізація тиражу не менш відповідальний момент, який потребує активності як з боку автора, так і з боку видавців», — зазначає пані Оксана.

Також пані Оксана зазначила, що сьогодні дніпровська аудиторія досить активно купує та читає книжки на історичну тематику.

«Краєзнавчий напрям виявився найцікавішим для мешканців Дніпропетровської області. Завжди має попит і дитяча література. Сьогодні, до речі, не вистачає якісних дитячих письменників і їх робіт. Популярними залишаються підручники. Особливо з вивчення мов. Не так активно реалізуються поетичні збірки. Проте я переконана, що рано чи пізно, кожна книга знайде свого читача».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Дніпровська журналістка презентує свою першу збірку віршів | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,