Дніпровський священник про історію хрещення Київської Русі

1032 річниця Хрещення Русі — свято, яке відзначається на державному рівні. Про те, яке значення має для християн цей день, розповідав священник Мар’ян Дюс в пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

День хрещення Київської Русі – державна пам’ятна дата, що відзначається щорічно 28 липня – у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Як відомо, хрещення Русі відбулося в 988 році.

Князь Володимир поставив перед собою мету об’єднати землі, централізувати владу, і для того необхідна була зміна світогляду. Так як язичництво з його ідолами і жертвопринесеннями не зовсім підходило державним планам князя.

Дніпровський священник про історію хрещення Київської Русі - рис. 1

 

«Це був складний крок для князя Володимира. Мало того, що він взяв відповідальність змінити світогляд язичництва на християнство, князь сам прийняв хрещення, як це раніше зробила його бабця княгиня Ольга. За вибором Володимира стояли конкретні політичні та економічні чинники. По-перше, об’єднання земель вимагало відмови від «племінних богів» і запровадження релігії за принципом «одна держава, один князь, один Бог». По-друге, це відкривало шлях приєднання до європейської спільноти, яка сповідувала християнство,» — розповідає отець Мар’ян. 

Як стверджують історики, християнство справило потужний вплив  на становлення Давньоруської держави. Саме церква, як надрегіональний інститут підтримувала населення різних земель Русі, виховувала усвідомлення спільної релігійної приналежності та політичного підданства, а отже, під час роздрібненості руських князівств виступала головним фактором консолідації. До того ж церква з її складною внутрішньою підпорядкованістю знайомила київських правителів з новими моделями управління, стала головним поширювачем писемної культури.

«Сьогодні ми відчуваємо позитивний вплив рішення князя Володимира. Адже християнство — це не тільки релігія, це величезний культурний пласт. Українська церква стала можливою тільки тому, що князь Володимир показав своїм державницьким прикладом, яким має бути зв’язок суспільства та держави і церкви,» — сказав священник. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День проголошення Декларації про Державний суверенітет: аналіз події від істориків з Дніпра 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , ,