Як заощадити в «чорну п’ятницю»: поради дніпровського маркетолога

Чорна п’ятниця – тотальний розпродаж року, який традиційно проводять в останні вихідні листопада. Але що це насправді: шанс на вигідну покупку або хитрий хід рекламників? Розбиралися в пресцентрі Відкритого разом з досвідченим дніпровським маркетологом Сергієм Черпаковим.

Традицію проводити Чорну п’ятницю ми запозичили з США. В Америці такий тотальний розпродаж викликає справжній ажіотаж серед покупців. У магазинах з’являються знижки майже -90% на весь товар. Цей день вважається початком сезону різдвяних розпродажів.

В Україні ситуація з Чорною п’ятницею доволі неоднозначна. Хоча магазини і пропонують покупцям «шалені» акції, багато хто досить обережно ставиться до таких подарунків. Маркетологи запевняють, що недарма.

«Реальна знижка на товар під час Чорної п’ятниці в Україні – 9%. Якщо вам пропонують щось дешевше, то хтось повинен заплатити цю різницю – у чомусь має бути вигода. Тому найчастіше магазини маніпулюють цінами», — каже маркетолог.

photo 2020 11 26 12 46 55

Сергій Черпаков дав декілька порад покупцям, аби дійсно заощадити у день розпродажу:

  • Не піддавайтеся емоціям. Дуже часто розпродаж стає приводом купити те, що насправді нам не потрібно. «Ну акція хороша – гріх не взяти». Одразу визначіть, що саме вам необхідно купити і який бюджет ви готові витратити. Не беріть зайве.
  • Відстежте ціну: проведіть власний аналіз і порівняйте, наскільки вартість на товар змінилася і чи є на нього взагалі знижка.
  • Купувати в Інтернеті дешевше! Якщо вам сподобався товар в магазині – скористуйтеся Гуглом. Знайдіть цей же товар в Інтернеті і замовте там.
  • В Україні знижки на Чорну п’ятницю не завжди найвигідніші. Цей же товар можна буде придбати під час новорічного розпродажу або в день народження магазину за нижчою ціною.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Петиция: днепряне просят местную власть открыть каток в центре города | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,