Жителям Дніпра розповіли, що робити, якщо вкусив кліщ
Про небезпеку укусів кліщів та інші сезонні травми у прес-центрі Відкритого розповів Тарас Гаценко — лікар ортопед-травматолог Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова.
Наразі кліщі є достатньо великою проблемою, адже їх можна зустріти не лише в лісах та посадках, а також у будь-яких зелених зонах міста. Для того, щоб отримати укус кліща, достатньо просто вийти на прогулянку із собакою до найближчого парку. Проте, в супереч поширеній думці, у наших широтах енецефаліт не є розповсюдженим захворюванням, але кліщі можуть розповсюджувати інфекційну хворобу Лайма.
«Це системна хвороба, яка уражує зір, суглоби, шкіряні покрови. Лікування при запущений стадії досить важке, проте на ранній етапах хворобу можна виявити і отримати профілактику», — розказав Тарас Гаценко.
Для того, щоб мінімізувати ризик укусу кліща, потрібно дотримуватися елементарних правил: обирати закритий одяг для відпочинку на природі, кожні дві години оглядати одне одного, адже укус кліща є абсолютно безболісним, а також використовувати спеціальні спреї та креми.
Якщо укусу не вдалося уникнути, не варто самому намагатися витягти комаху, краще звернутися до медичного закладу, де буде надана медична допомога. Після вилучення кліща потрібно звернутися до лабораторного центру на вул. Щербаня, 6.
«З мого досвіду, два з п′ятдесяти кліщів були заражені хворобою Лайма, отже співвідношення є достатньо високим. Враховуючи те, що не всі люди звертаються за медичною допомогою при укусах кліща, у разі будь-яких погіршень стану здоров′я, шкіри потрібно терміново звернутися до інфекційної лікарні на вул. Канатній», — поділився Тарас Гаценко.
Окрім хвороби Лайма, кліщі можуть поширювати ще ряд різноманітних захворювань та шкіряних інфекцій.
Літо — пора активного відпочинку, тому кліщі є не єдиною загрозою, «сезонними» є також вело- та мототравми. Причинами отримання ушкоджень є відсутність спеціального захисного одягу та шоломів у велосипедистів та мотициклістів, дорожні аварії та падіння з транспортних засобів.
Зазвичай при аваріях та падінні люди отримують травми верхнього плечового поясу, плечових суглобів та ключиць, а також пошкодження шкіряних покровів. При падінні категорично заборонено виставляти вперед руки, це не пом’якшує падіння, а тільки збільшує напругу на плечовий пояс.
Також під час відпочинку на природі є ризик отримати укуси інших тварин та комах. У таких випадках також рекомендується звернутися до медичного закладу, адже деякі тварини поширюють сказ.
«При укусі будь-якої невідомої тварини необхідно звернутися до лікарні. Пройти вакцинацію від сказу — це не складно, бо сказ є невиліковним», — зазначив лікар.
Напомним, ранее мы писали, что у Дніпрі ВІЛ-позитивні люди часто стають жертвами дискримінації.
Теги: