У Дніпрі ВІЛ-позитивні люди часто стають жертвами дискримінації

19 травня – день пам′яті померлих від СНІДу. Поговорити про ситуацію щодо захворюваності на ВІЛ/СНІД у Дніпрі до прес-центру Відкритого завітали Олександр Колісник – голова правління БО «БТ» Мережа» м. Дніпро», Людмила Коломоєць – голова правління БО «БТ» Позитивні жінки» м. Дніпро», Альона Ліснича – завідуюча Дніпропетровським міським центром профілактики та боротьби зі СНІДОМ.

У Дніпрі ВІЛ-позитивні люди часто стають жертвами дискримінації - рис. 1

З 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 321 382 випадки ВІЛ-інфекції, за цей час від СНІДу померло 46 024 людини. В Дніпрі зараз із діагнозом СНІД на обліку перебуває 2636 особ.

Дніпровський міський центр  профілактики та боротьби зі СНІДом функціонує на базі 21 міської клінічної лікарні на вул. Канатній, 17. Тут є  відділеня, де надається медична допомога ВІЛ-позитивним людям. Також при міському центрі СНІДу можна здати аналізи на наявність ВІЛ-інфекції.

На жаль, люди із позитивним ВІЛ-статусом та СНІДом часто стають жертвами дискримінації.

«В процесі роботи я зрозуміла, що гендерний аспект у дискримінації ВІЛ-позитивних людей є важливим. Акцент діяльності організації «Позитивні жінки» — на захист прав жінок, підтримку, зняття внутрішніх утисків», — відзначила Людмила Коломоєць.

Ти жінки, що потребують допомоги організації «Позитивні жінки», можуть звернутися за адресою вул. Робоча, 24а, блок 7, з 9:00 до 17:00.

У Дніпрі пройде акція «Ліки від байдужості», направлена на подолання дискримінації щодо людей із ВІЛ-статусом, хворих на СНІД та загалом на спонукання жителів до співчуття, небайдужості, толерантного ставлення один до одного.

«Ми будемо дарувати нашим «пацієнтам» такі «ліки», тут є інструкція із симптомами байдужості, способом прийому ліків, показаннями та протипоказаннями. Також тут є QR-код, за яким можна завантажити додаток на телефон та пройти у ньому короткий тест на визначення ризику зараження ВІЛ та СНІДом. Ще у коробці буде невеликий подарунок. У такий спосіб ми хочемо ще раз привернути увагу до нашої проблеми», — сказав Олександр Колісник.

Також дуже важливо не бути байдужим до власного здоров′я, вчасно проходити обстеження та приймати ліки.

«Якщо говорити про профілактику загалом, то у разі виникнення ситуації, що загрожує інфікуванням, будь-яка людина протягом 72 годин може звернутися до 21 лікарні у приймальню для отримання профілактики та рекомендацій», — додала Альона Ліснича.

Не потрібно боятися тестування на ВІЛ, результати без згоди пацієнта не розголошуються. Проте все одно, найкращим лікуванням є профілактика —  про це не варто забувати! Тестуватися можна буде також 19 травня на Європейській площі з 11:00 до 15:00.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Дніпро стане зручнішим для людей з інвалідністю.

 

 

 

 

Теги: