Які відмінності першого та другого туру виборів Президента України

Про відмінності першого та другого турів виборів у прес-центрі Відкритого розповів голова правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслав Жолудєв у Дніпропетровській області.

«Якщо ми будемо дивитися сьогодні на день голосування, то він був дуже спокійним. Проблеми, які були у першому турі, присутні і наразі. Проте, масштаби їх зменшилися. Головне, що вони були не системними. Вже маємо типові правопорушення: затримання відкриття виборчих дільниць, проблеми з поведінкою виборців, дії пов’язані з оприлюдненням результатів волевиявлення громадян. Ми не вважаємо, що ці дрібні порушення системно працювали і вплинули на результати виборів», — зазначив Станіслав Жолудєв.

Також експерт назвав ці вибори одними з найдемократичніших виборів України. Прикрим явищем стало те, що в першому турі було зареєстровано багато громадських організацій на виборах, а в цьому турі спостерігачів не вистачало. Крім того, він проаналізував відмінності у діях кандидатів у першому та другому турі.

«У другому турі ми побачили значні зміни у кампанії Зеленського, тому що він повинен був вийти на безпосереднє спілкування на регіональному та державному рівні. З іншої сторони ми не побачили змін у веденні кампанії Петра Порошенка, тому ця виборча кампанія є абсолютно нетиповою», — сказав експерт.

ZHoludyev

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому українці розчаровуються після виборів.

Теги: