Яким чином спалення листя вбиває дніпрян

Паління вбиває. І це стосується не тільки цигарок. «Традиція» позбавлятися від листя шляхом спалювання несе негативний вплив на здоров’я людей та серйозно шкодить довкіллю. Про це розповів у пресцентрі Відкритого заступник начальника управління комунальної екології департаменту екологічної політики Дніпровської міськради Іван Бондар. 

Кожного року восени та взимку активізуються сезонні «палії», які позбавляються від листя, сухої трави та сміття за допомогою вогню. Така діяльність суворо заборонена законом, за порушення якого передбачена адміністративна та навіть кримінальна відповідальність. Сума штрафу – понад 2000 гривень. Та експерти говорять, що не штрафів потрібно боятися. В диму від спалювання листя міститься безліч токсичних речовин. Він є у 300 разів шкідливішим, ніж дим від паління цигарок.

При потраплянні в людський організм, шкідливі речовини з диму негативно впливають на серцево-судинну, дихальну, гармональну та імунну системи, погіршують їх роботу та стають причиною появи різних захворювань.

«В диму від спалювання листя міститься безліч токсичних сполук. Адже воно вбирає в себе із атмосфери всі викиди. А потім ці викиди повертаються назад. Це не тільки дуже шкодить нашому довкіллю, а ще провокує появу онкологічних захворювань у людей. Якщо ви не піклуєтеся про природу, подбайте хоча б про своє життя», — каже Іван Бондар.

Яким чином спалення листя вбиває дніпрян - рис. 1

Альтернатива спалюванню – компостувати листя, вивозити його на полігони або ж залишати під деревами в якості добрив.

«Там де є зелена зона (сквери, парки та внутрішньоквартальні зелені зони), листя потрібно залишати під деревами, де вони перегнивають до весни. І з настанням цієї пори року, листя перекопуються і таким чином всі органічні добрива, які виносяться з грунту — повертаються туди назад. Це зміцнює структуру землі та поліпшує її родючість», — додає Іван Бондар.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: По центру Днепра летают десятки медицинских масок: что случилось | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,