Єдина державна реабілітаційна лікарня країни, яка розташована у Дніпрі, потребує додаткового обладнання
«Розвиток реабілітаційної медицини на Дніпропетровщині: успіхи та інновації в поверненні якості життя людям після тяжких травм», — про це у Відкритий розповіли виконуюча обов’язки генерального директора КЗ «Дніпропетровська міська лікарня №5» Інеса Шевченко, медичний директор з реабілітації закладу Роман Хаітов та завідуюча відділенням відновного лікування з ураженням спинного та головного мозку Оксана Щітник.
«Взагалі, нашому закладу виповнилося 140 років. Щодо реабілітаційної школи, то вона існує вже 40 років. Донедавна, на жаль, влада на лікарню не звертала уваги. Тільки в останні два роки керівництво міста та області зрозуміло, що це унікальний заклад. З серпня 2018 року на його базі створено центр відновного лікування неврологічних хворих. Коли такі пацієнти до нас потрапляють, то відновлюють не лише нервову систему: автоматично відновлюються функції усього організму», — розповідає Інеса Шевченко.
За її словами, на базі лікарні працює чотири відділення: два неврологічних і два відновного лікування.
«Зараз весь світ просить від України показати реабілітаційну, паліативну та хоспісну медицину. Але в країні не існує такого виду послуг у повному обсязі. Зараз наш заклад — єдина державна реабілітаційна лікарня в Україні. Обслуговуємо в першу чергу мешканців Дніпра. Коли з’являються вільні місця, то лікуємо пацієнтів, які мешкають у Дніпропетровській області та інших регіонах. Вільні місця бувають дуже рідко», — продовжує Інеса Шевченко.
Як додала Інеса Шевченко, наразі лікарня №5 має чи не найменше фінансування з усіх лікарень області. Тож сьогодні вкрай необхідне сучасне обладнання. Деяке вдається отримати завдяки спонсорській допомозі.
«Зараз наша лікарня контактує з посольством Японії. Ми в процесі отримання інноваційного обладнання для лікування пацієнтів з неврологічною патологією. Крім цього, у лікарні стартували різні проекти щодо клінічних досліджень. Це дасть можливість пацієнтам отримати сучасну медичну допомогу, а також медикаменти з різних країн Європи», — стверджує Роман Хаїтов.
Як розповіла Оксана Щітник, відділення відновного лікування з ураженням спинного та головного мозку працює з повним навантаженням. Третє місце за травматизмом посідає травма спинного та головного мозку. «Відновлення таких хворих — важкий та довгий процес, що залежить від рівня ураження, об’єму та наскільки сам хворий готовий до тієї терапії, що ми йому пропонуємо. Як медикаментозно, так і за допомогою механізмів допомагаємо реабілітувати ті частини тіла, які не рухаються. Але сьогодні потрібні додаткові апарати, які допоможуть хворому повернути втрачені навички», — говорить Оксана Щітник.
Раніше ми розповідали, що у Дніпрі відбудеться захід на підтримку дітей з аутизмом.
Теги: