Єдина державна реабілітаційна лікарня країни, яка розташована у Дніпрі, потребує додаткового обладнання

«Розвиток реабілітаційної медицини на Дніпропетровщині: успіхи та інновації в поверненні якості життя людям після тяжких травм», — про це у Відкритий розповіли виконуюча обов’язки генерального директора КЗ «Дніпропетровська міська лікарня №5» Інеса Шевченко, медичний директор з реабілітації закладу Роман Хаітов та завідуюча відділенням відновного лікування з ураженням спинного та головного мозку Оксана Щітник.

Єдина державна реабілітаційна лікарня країни, яка розташована у Дніпрі, потребує додаткового обладнання - рис. 1

«Взагалі, нашому закладу виповнилося 140 років. Щодо реабілітаційної школи, то вона існує вже 40 років. Донедавна, на жаль, влада на лікарню не звертала уваги. Тільки в останні два роки керівництво міста та області зрозуміло, що це унікальний заклад. З серпня 2018 року на його базі створено центр відновного лікування неврологічних хворих. Коли такі пацієнти до нас потрапляють, то відновлюють не лише нервову систему: автоматично відновлюються функції усього організму», — розповідає Інеса Шевченко.
За її словами, на базі лікарні працює чотири відділення: два неврологічних і два відновного лікування.
«Зараз весь світ просить від України показати реабілітаційну, паліативну та хоспісну медицину. Але в країні не існує такого виду послуг у повному обсязі. Зараз наш заклад — єдина державна реабілітаційна лікарня в Україні. Обслуговуємо в першу чергу мешканців Дніпра. Коли з’являються вільні місця, то лікуємо пацієнтів, які мешкають у Дніпропетровській області та інших регіонах. Вільні місця бувають дуже рідко», — продовжує Інеса Шевченко.
Як додала Інеса Шевченко, наразі лікарня №5 має чи не найменше фінансування з усіх лікарень області. Тож сьогодні вкрай необхідне сучасне обладнання. Деяке вдається отримати завдяки спонсорській допомозі.

«Зараз наша лікарня контактує з посольством Японії. Ми в процесі отримання інноваційного обладнання для лікування пацієнтів з неврологічною патологією. Крім цього, у лікарні стартували різні проекти щодо клінічних досліджень. Це дасть можливість пацієнтам отримати сучасну медичну допомогу, а також медикаменти з різних країн Європи», — стверджує Роман Хаїтов.

 

Як розповіла Оксана Щітник, відділення відновного лікування з ураженням спинного та головного мозку працює з повним навантаженням. Третє місце за травматизмом посідає травма спинного та головного мозку. «Відновлення таких хворих — важкий та довгий процес, що залежить від рівня ураження, об’єму та наскільки сам хворий готовий до тієї терапії, що ми йому пропонуємо. Як медикаментозно, так і за допомогою механізмів допомагаємо реабілітувати ті частини тіла, які не рухаються. Але сьогодні потрібні додаткові апарати, які допоможуть хворому повернути втрачені навички», — говорить Оксана Щітник.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі відбудеться захід на підтримку дітей з аутизмом.

Теги: