З чим можуть зіткнутися дніпряни у пошуках ідеальних продуктів харчування

Про розлади харчової поведінки у пошуках ідеальних продуктів харчування у прес-центрі Відкритого розповіла експерт з харчової поведінки Олеся Тимохіна. 

Усі думки, бажання, наміри, пов’язані з їжею, а також відмова від неї — стосується харчової поведінки. Така поведінка поділяється на види: найнебезпечніший з них — анорексія. Це, власне, відмова від їжі для того, щоб позбавитися зайвої, на думку конкретної людини, ваги.

«Таке відбувається через невдоволення власним тілом, коли вага набагато менша від норми, але будь-яка складка шкіри сприймається як складка жиру. Починається це зі звичайної дієти, а закінчується таким розладом, в організмі відбуваються  незворотні процеси. А іноді трапляються фатальні випадки», — наголосила Олеся Тимохіна. 

Другий вид харчових роладів — булімія — це підвищенний апетит, коли людина навіть не жує продукти, а одразу ковтає їх великими шматками, після чого прагне швидко очиститися.

З чим можуть зіткнутися дніпряни у пошуках ідеальних продуктів харчування - рис. 1

 

«Це супроводжується різними заходами: блювота, проносне, клізми, тренажерні зали до знемоги. У цьому випадку їжа сприймається як ворог, від якого необхідно очиститися будь-яким способом», — розказала Олеся Тимохіна.

Також Олеся Тимохіна розповіла про компульсивне переїдання, що може стати наслідком дієти, тому що коли є постійна заборона, то організм намагається компенсувати собі втрати і спожити ще більше, ніж втратив. Крім того, вона звернула увагу на ту категорію людей, які не встигають поїсти вдень через різні обставини, але вночі вони все ж таки приходять додому та з’їдають великі порції, а це дуже погано впливає на організм.

Існує також таке поняття як орторексія — правильне харчування, експерт наголосила, що таке харчування є настільки правильним, що стає першою темою дня. Людина цілодобово перед тим, як спожити який-небудь продукт, постійно обдумує, корисний він чи ні. Постійні думки про їжу також можна вважати розладом харчової поведінки.

Також експерт з харчування розповіла про вегетеріанство і своє ставлення до нього: «Якщо людина доросла, має хороші аналізи, тоді я не проти, але коли це дитина — звісно, не рекомендую. Категоричне ні. Через те, що в м’ясі та рибі є такі елементи, які необхідні для розвитку та росту людини».

Якщо людина має харчовий розлад — вона не критична до себе та взагалі не розуміє, що відбувається. Дуже часто у таких ситуаціях порушується сприйняття тіла, тому необхідно своєчасно звертатися до спеціалістів.

Нагадаємо, раніше ми говорили про те, які продукти необхідно виключити зі свого  раціону.

Теги: