Закон про українську мову: що змінилося за рік, розповіла викладачка з Дніпра
Про річницю від дня підписання закону про українську мову, говорили у персцентрі телеканалу Відкритий з кандидаткою філологічних наук Ксенією Тараненко.
Закон про забезпечення функціонування української мови як державної був підписаний 25 квітня 2019 року. Він викликав хвилю різних коментарів та емоції.
«За рік закон обговорювався, через нього сперечалися. Було внесено близько 2000 поправок та двічі вносилася пропозиція скасувати. Проте. наразі закон працює. Жодних мовних патрулів не з’явилося, не заарештували, як залякували противники закону про мову», — розповідає Ксенія.
Не усі статті закону одразу набули чинності. Деякі вступили у законну силу в січні 2020 року, деякі у лютому. А є такі статті, які почнуть працювати лише у 2030 році. Це стаття, яка стосується ЗНО, зокрема і нацменшинами.
«На сьогодні набрали чинності статті, які регулють використання української мови у засобах масової інформації, рекламі, в кінотеатрах тощо. Що стосується кіноіндустрії, то спочатку було прийнята 90% квота на українську, але згодом її зменшили до 75%,» — говорить філологиня.
Поступово закон про функціонування української мови набиратиме обертів. Громадяни України маєть час, щб вивчити мову на безкоштовних курсах. А головне, ознайомитися з самим законом, щоб уникнути маніпуляцій та спекуляцій на мовному питанні.
Теги: ЗНО