Зі збереженням посади: як оформити відсутність волонтера на роботі у Дніпрі?

Закон України не містить жодної норми щодо трудових відносин між волонтером та роботодавцем. На волонтерів не поширюються гарантії, згідно з якими зберігається робоче місце та середній заробіток. Як волонтер може підтвердити свою громадську діяльність на роботі?   

Про це Відкритому розповіла фахівчиня системи безоплатної правової допомоги Дніпровського місцевого центру Анастасія Юхименко.  

Анастасія Юхименко

Анастасія Юхименко

Кодекс законів про працю України не містить жодної норми щодо трудових відносин між волонтером та роботодавцем. На волонтерів не поширюються гарантії ст. 119 КЗпП, згідно з якими зберігається робоче місце та середній заробіток. У разі відсутності працівника-волонтера на роботі роботодавець має  право табелювати її як неявку з нез’ясованих причин «НЗ» або за інших причин «І», і відповідно не сплачувати заробітну плату. А в найгіршому випадку – звільнити за прогул.

«Але на час воєнного часу суд може визнати таку відсутність поважною причиною, як здійснення громадського обов’язку для збереження життя та здоров’я громадян, що потребують допомоги. Роботодавцям та працівникам –волонтерам слід знаходити оптимальні варіанти оформлення відсутності на робочому місці. Для цього волонтеру слід повідомити роботодавця про те, що він здійснює волонтерську роботу, і скільки часу це забирає. По можливості надати копію договору про провадження волонтерської діяльності, посвідчення або довідки від організації, з якою він співпрацює, а роботодавець, в свою чергу, зваживши об’єм роботи та трудові функції працівника, зможе знайти та оформити трудові права волонтера», – радить  фахівчиня системи безоплатної правової допомоги Дніпровського місцевого центру Анастасія Юхименко.

Щодо того, як оформити відсутність працівника на роботі, якщо він може суміщати роботу та волонтерську діяльність, то йому можна встановити неповний робочий час (ст. 56 КЗпП), тобто неповний робочий день або тиждень, відповідно і оплату. Також встановити дистанційну роботу (ст. 602 КЗпП), якщо від працівника важливий результат роботи, а не присутність на робочому місці. І, звичайно, встановити гнучкий режим робочого часу (ст. 60 КЗпП), за яким працівник може на власний розсуд визначати графік роботи, або роботодавець визначає фіксований час. В усіх вказаних випадках потрібна заява працівника та наказ.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Официально: Президент США подписал закон о ленд-лизе для Украины.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги:

...