Увага, сказ: чим загрожуть безпритульні тварини у Дніпрі

Проблема безпритульних тварин не є новою й актуальність її з плином часу не зменшується. Про те, чим загрожуть такі тварини та що робити, якщо вас вкусила собака, розповідали зооволонтери у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Проблема безпритульних тварин дуже давня. Так, за часів Римської імперії під час правління імператора Максиміліана, в Римі були заборонені тварини без власників. У країнах Європи, Азії та Америки розв’язання проблеми безпритульних тварин зводилося і зводиться до вилучення їх з території міст та розміщення у собачі притулки.

«Причиною появи безпритульних тварин є людина. Заводячи домашню тварину, люди не завжди готові до того, що її потрібно годувати, лікувати, щеплювати. Саме це стає найчастішим мотиватором, щоб позбавитися тваринки,» — розповідає зооволонтерка Євгенія Новачок. 

DSC 9438

Надзвичайно небезпечним для дніпрян є те, що безпритульні тварини є розповсюдниками небезпечних хвороб, зокрема сказу, лептоспірозу, ехінококозу, демодекозу, токсоплазмозу. Це стосується і домашніх тварин, яких власники відмовляються щеплювати.

«Якщо ж вас вкусила  собака, домашня або безпритульна, то перше, що потрібно зробити, звернутися до лікаря. Але неодмінно вказати де саме і яка собака на вас напала. Адже тоді підключається зооконтроль та стерилізує, щеплює тварину,» — говорить власниця ветеринарної клініки Катерина Твердохлєб. 

Також слід в обов’язковому порядку звернутися до правоохоронних органів із відповідною заявою, щоб вони  зафіксували  факт спричинення твариною тілесних ушкоджень. Вказані відомості будуть слугувати доказами цього факту, а також дозволять визначити є ця тварина домашньою чи безпритульною.

DSC 9436

«Людина повинна знати, що їй необхідно пройти медичне обстеження в ході якого будуть зафіксовані характер та локалізація тілесних ушкоджень.  Та пройти необхідне лікування», — сказала Катерина Твердолєб. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:В Днепре придумали бесконтактные билеты: зачем нужны и где их получить 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,