1 березня — день «Нуль дискримінації»: які нерівності розповсюджені серед дніпрян

«Нуль дискримінації» — такий день, за рішенням ООН, уже сім років поспіль відзначають 1 березня у всьому світі. 

Про важливість дати та найрозповсюдженіші види нерівностей в Дніпрі розповіла в пресцентрі Відкритого голова громадської організації «Пані Патронеса» Ганна Карпеченкова.

Спочатку, у 2014 році, засновники дати ставили за мету привернути увагу до проблем людей зі СНІДом та ВІЛ. Тоді мова йшла не про лікування чи пошук медикаментів, а про відношення оточуючих до хворих. Інфікованим людям доводиться страждати від необізнаності інших.

Сьогодні свято «Нуль дискримінації» нагадує про всі види соціальної несправедливості. Воно закликає суспільство шанобливо ставитися до всіх людей, незалежно від їх расової, національної, статевої, релігійної, вікової чи будь-якої іншої приналежності.

«Насправді ж, ми звикли, що дискримінація — це расизм, сексизм і так далі. Але несправедливість спідкає нас навіть у дрібницях. Коли молода сім’я з дитиною у візочку збирається зайти до магазину, а на дверях цього закладу написано «з візочком не можна», то це і є прояв нерівного ставлення. Та на жаль, мало хто замислюється над цим», — каже Ганна Карпеченкова.

DSpC 2154 e1614613210892

Також голова громадської організації «Пані Патронеса» зазначає, що в Дніпрі найрозповсюдженішою нерівністю залишається гендерна. Найчастіше до жінок. Такий вид дискримінації виявляється не тільки в тому, що багатьох жінок не сприймають на «чоловічих» професіях, а й в проявах домашнього насилля.

«Тільки у 2020 році в Дніпрі на лінію 102 надійшло 19 198 звернень з приводу домашнього насильства», — коментує Ганна.

У цей день року, 1 березня, наголошується на відмові від дискримінації, зміцненні соціальної єдності, що дає значні переваги для розвитку країн у всьому світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: 1 марта 2021 года: какой сегодня праздник, приметы, традиции, День ангела | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,