Лінь і прокрастинація — різні речі, — дніпровська психологиня Юлія Гуртова
Сьогодні, 25 березня – Всесвітній день прокрастинації. Чому люди відкладають справи на «потім» і як боротися із таким психологічним станом?
Розповіла в пресцентрі Відкритого практикуюча психологиня із Дніпра Юлія Гуртова.
Синдром відкладеного життя. Так фахівці називають психологічний феномен – прокрастинацію. Постійне відкладання справ на «потім» не варто плутати зі звичайною лінню. Ледарі не відстрочують справи – вони не роблять їх взагалі.
«Важливою ознакою є те, що прокрастинатори відчувають за своє «безділля» сором і провину. До того ж перебувають у постійній напрузі та тривозі. Іноді їм навіть страшно починати виконувати задачі, бо вони бояться не впоратися. Лінивим людям такі почуття не притаманні», — пояснює Юлія Гуртова.
Схильні відтерміновувати виконання завдань люди творчих професій. А також школярі як молодшого, так і старшого віку.
«Якщо розглянути один день із життя школяра, то він для нього видається абсолютно нецікавим. Школа, уроки – це все не до вподоби вашій дитині. До того ж, вони не мають здібностей саморегуляції. Тож багато чого залежить від батьків. Спробуйте зробити нудну математику більш привабливою в очах дитини. Робіть уроки в ігровій формі. Або ж проведіть бесіду і поясніть, що спочатку треба виконати не найцікавіші завдання, але потім ви обов’язково весело проведете час», — рекомендує психологиня.
Для того, щоб позбутися прокрастинації Юлія Гуртова радить виписати причини, через які ви відкладаєте справи на завтра. Розібратися: що заважає зробити це зараз. А також запитати себе: «Що я відчуваю, коли не виконую поставлені задачі?». Оволодіти навиками таймменеджменту не просто, але можливо. Є багато ефективних методів саморегуляції. Найпростіше – складати план зі справ на день від найважливіших до дріб’язкових.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Украине предложили платить родителям, за то что они занимаются с детьми на дистанционке | Відкритий
Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: люди, новости Днепра, психолог