15 років адміністративному судочинству в Україні: як працюють судді Дніпра

Що таке адміністративне судочинство та як громадяни захищають свої права, розповідав у пресцентрі телеканалу «Відкритий» заступник голови Третього апеляційного адміністративного суду Андрій Суховаров. 

Фундаментальним етапом становлення системи адміністративної юстиції стало прийняття 6 липня 2005 року Кодексу адміністративного судочинства України , який набрав чинності з 1 вересня 2005 року.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин громадян та держави.  З метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень був створений в Україні адміністративний суд.

«Кожна особа має право в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси ,» — розповідає Андрій Суховаров. 

DSC 9432

Як правило, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.

«Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви. Позовна заява повинна відповідати змісту та вимогам, визначеним статтями закону України,» — говорить суддя. 

За 15 років адміністративне судочинство стало достпунішим та зрозумілішим для громадян. Як говорять самі судді, люди перестали боятися подавати позови та йти до суду відстоювати свої права.

«Під час судового розгляду справи кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Але за останні роки, більшість рішень адміністративного суду, складаються на користь громадян. Що показує відкритиість та неупередженість судової системи,» — сказав пан Андрій. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:В Каменском определили победителей премии «Молодежный лидер города» (ВИДЕО) 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: ,