Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту: історія знакової дати та урочисті заходи у Дніпрі

27 січня – День пам’яті жертв Голокосту. Вшановуватимуть цю дату і в Дніпрі.

Про важливу історичну дату та урочисті заходи в пресцентрі Відкритого розповіли директор українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Ігор Щупак та керівниця освітніх проєктів Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Ірина Піскарьова.

Саме 27 січня у 1945 році війська першого українського фронту звільнили найбільший нацистський табір смерті Аушвіц Біркенау, поблизу польського міста Освенцім. За підрахунками істориків там загинули щонайменше мільйон євреїв та понад 120 тисяч людей інших національностей.

«Свою кампанію знищення нацисти розпочали з того, що вбивали польських патріотів та радянських військово-полонених, серед яких було чимало українців. Там знищували ромів та інших, так званих «ворогів рейху». У різних регіонах ліквідували людей по-різному. Для західної Європи характерними були саме «табори смерті». А на території східної Європи та окупованої України відбувалися масові розстріли», — розповідає Ігор Щупак.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту: історія знакової дати та урочисті заходи у Дніпрі - рис. 1

У Дніпрі до дня пам’яті традиційно влаштовують низку просвітницьких заходів. Цьогоріч вони проходитимуть в онлайн-режимі. Зокрема,  у музеї «Пам’яті єврейського народу та Голокосту в Україні» проведуть конференцію в Zoom, до якої можуть долучитися всі бажаючі.

Директор музею додає: «Цього дня до нас завжди приходять представники дипломатичного корпусу Німеччини. Наприклад, завтра нашим гостем буде генеральний консул федеративної республіки — доктор Штефан Кайль».

Також цього року у Дніпрі знову проходить Міжнародний конкурс творчих робіт для учнів, студентів і викладачів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності». Його координатори – Інститут вивчення Голокосту «Ткума» та керівниця освітніх програм Ірина Піскарьова. Комісія вже прийняла усі роботи. Результати повідомлять восени.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту: історія знакової дати та урочисті заходи у Дніпрі - рис. 2

«Це конкурс творчих, науково-дослідницьких, пошукових робіт. Дуже важливо, що всі надіслані праці не складаються в архів, а з’являються на обкладинках наших видань», — каже Ірина Піскарьова.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре почтят память жертв Холокоста (ПРОГРАММА МЕРОПРИЯТИЙ) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,