8 письменниць Придніпров’я та мистецтво каліграфії: у літературному музеї Дніпра стартував новий проєкт

«Лінії жіночого слова». Таку назву має новий проєкт, який відсьогодні стартував у музеї «Літературне Придніпров’я».

Детальніше про його ідею розповіли в пресцентрі Відкритого наукова співробітниця музею Анастасія Теплякова та мисткиня Ната Стулова.

Ната Стулова – мисткиня із Дніпра, яка має незвичне хобі – каліграфія. Довгі роки вона вивчала та пізнавала мистецтво шрифтів. І от, свято восьмого березня надихнуло жінку на цікавий проєкт. Вона вирішила створити каліграфічні композиції з використанням цитат письменниць і поетес Придніпров’я.

IMG 8699 e1615550386297

Підтримали Нату і співробітники музею «Літературне Придніпров’я». Зокрема, Анастасія Теплякова разом з мисткинею обрали 8 місцевих авторок. Кажуть, що це було не просто, а ще складніше стало з початком відбору їх цитат.

«Ми вирішили, що буде представлено саме вісім наших жінок із літератури. По-перше, це така прив’язка до свята весни, а по-друге, це дуже красиве число безкінечності. І виокремити конкретних письменниць і поетес було дуже складно, тож їх кількість символізує, що талановитих, сміливих і оригінальних авторок нашого регіону насправді нескінченна кількість», — пояснює Анастасія Теплякова.

IMG 8700 e1615550671899

Обравши авторок, їх твори і цитати з них, Ната Стулова розпочала роботу. Протягом декількох місяців мисткиня створювала композиції на форматі А2. З 12 березня вони будуть представлені в музеї. Але не всі одразу: кожна каліграфічна робота буде розміщена по черзі на три дні. Організатори пояснюють, що таким чином пропонують глядачу глибше осягнути творчіть кожної з письменниць. Адже окрім композиції на відвідувачів музею чекатиме шафка з книгами авторки, з якими можна буде ознайомитися.

Сьогодні ж, 12 березня, усі бажаючі зможуть долучитися ще й до філософii мистецтва каліграфії. Ната Стулова розкаже про тонкощі цієї роботи та поділиться власним досвідом.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Днепр будет бороться за звание Большой культурной столицы | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,