У Дніпрі влаштовують поетичний вечір на честь Дмитра Яворницького

Сьогодні, 28 серпня, біля пам’ятника Дмитру Яворницькому пройде поетичний вечір на його честь. Про ідею проведення заходу у пресцентрі Відкритого розповіли одна із його організаторів Ілона Варданян та учасниця Валерія Лавренко.

Поетичний вечір «Хроніки завтра» відбудеться сьогодні, 28 серпня, на літньому майданчику Дніпропетровського історичного музею біля пам’ятника Яворницькому. Цей захід стане закриттям літнього сезону лекторіїв в музеї і знаменуватиме початок осіннього. Вісім дніпровських поетів читатимуть свої авторські вірші. Жанрове та тематичне різноманіття, як запевняють організатори, забезпечені.

«Ми чекаємо сьогодні всіх бажаючих на літньому майданчику нашого історичного музею о 19:00. Вхід вільний. Усі автори, які читатимуть свої твори, — абсолютно різні. Їх естетичні погляди, тематика, манера подачі, стиль. Слухачі не залишаться байдужими», — запевняє науковий співробітник ДНІМ ім. Яворницького і організатор заходу Ілона Варданян.

DSC 9975

У 60-ті роки минулого століття поетичні вечори такого формату були досить популярні. Відомі кадри хроніки поетичних вечорів біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Києві, Адамові Міцкевичу у Львові. Автори збирали повні зали або навіть стадіони своїх кумирів.

«Поетичні вечори у 1960-их роках біля пам’ятників українських видатних постатей – це така форма соціального протесту молодої інтелігенції. Ми ж переслідуємо своїм вечором зовсім іншу мету. Хочемо наблизити мешканців нашого міста до історії, культурної спадщини Яворницького та просто поділитися власною творчістю. Можливо, у 2021 році вийде збірка віршів письменників, які виступатимуть сьогодні» — розповідає заступниця директорки музею ім. Яворницького і учасниця заходу Валерія Лавренко.

DSC 9977

Постать Дмитра Яворницького є багатогранною. Мешканцям Дніпра і області він відомий як історик, політичний і культурний діяч, археолог, етнограф і філолог. Окрім цього, він залишив за собою багату літературну спадщину. До ювілейного року видатного земляка при історичному музеї було організовано серію заходів. Готується до виходу ювілейна продукція, каталог колекцій та черговий сьомий том епістолярної спадщини Дмитра Івановича.

Читайте также: Как Netflix, только книжный: в Украине запустили онлайн-сервис аренды бумажных книг | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,