Адвокат пояснив, що несе новий Закон «Про протидію легалізації доходів»

В ефірі програми «Шах і мат» говорили про зміни, які передбачені законом «Про протидію легалізації доходів і фінансуванню тероризму» з адвокатом, експертом з місцевого самоврядування, почесним директором ГО «Інститут реформ та інновацій» Станіславом Абрамовим.

6 грудня 2019 року було прийнято Закон України № 361—IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», який вступив в силу з 28 квітня 2020 року.

Головна зміна Закону — розширення переліку осіб, які належать до суб’єктів первинного фінансового моніторингу (СПФМ).

«Якщо СПФМ раніше були банки та фінансові установи, тепер до них додалися аудитори, бухгалтери, що надають послуги на аутсорсинг, адвокати, адвокатські бюро і об’єднання, нотаріуси, ріелтори, суб’єкти, що здійснюють послуги в сфері лотереї та азартних ігор та інші», — розповідає Станіслав Абрамов.

Усим новим СПФМ потрібно буде зареєструватись у Міністерстві юстиції та створити нову посаду спеціаліста з фінмоніторингу.

«Раджу всім новим СПФМ уважно прочитати і вивчити Закон, подивитись статі щодо ризиків, порогових сум, щодо перевірки бенефіціарів, політично значущих осіб тощо», — говорить Станіслав Абрамов.

Порогова сума фіноперації – 400 000,00 грн. Для діяльності у сфері азартних ігор та лотерей – від 30 000,00 грн. Тобто, якщо клієнт звертається до СПФМ з меншою сумою, він не підпадає під норми цього Закону.

«Якщо СПФМ знаходить клієнта (бенефіціара), який фінансує тероризм, або його гроші є брудними, СПФМ повинен відмовити такому клієнту або порекомендувати не проводити тієї дії яку планував клієнт», — розповідає Станіслав Абрамов.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Дніпровський адвокат розказав про права робітників, податки та роботу судів під час карантину

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,