Комісія з пошуку безвісти зниклих працює неповноцінно, — мати колишнього полоненого

На 7 рік війни Комісія з пошуку безвісти зниклих працює неповноцінно. Мами вимагають, щоб до її складу долучили представників громадських організацій. Про  це в інтерв’ю Відкритому розповіла керівниця ГО «Берегиня»Алла Макух.

«Ми не можемо безпосередньо впливати на повернення хлопців з полону. Ми не можемо шукати безвісти зниклих на тимчасово окупованих територіях, як і міжнародні організації, які зараз там працють. Але ми робимо все можливе тут в Україні. На 7 рік війни вже створена Комісія з пошуку безвісти зниклих за особливих обставин, призначено її керівника, створено реєстр, секретаріат. Але ця комісія досі повноцінно не працює через недостатнє фінансування. Мами зараз наполягають на тому, щоб комісія почала працювати, щоб були створені пошукові групи і розпочинався підготовчий етап. Також є попередні домовленості, що в комісії будуть представники громадських організацій, які опікуються саме пошуком полонених та безвісти зниклих. Щоб черговий раз нагадати суспільству та владі про те, що досі українці знаходяться в полоні, а безвісти зниклі не знайдені, ми відкрили виставкусвітлин рідних військовополонених та зниклих безвісти в Музеї АТО «Ми Вас шукаємо. Ми Вас чекаємо. Не забуваємо!» Запрошуємо на цю виставку до кінця вересня. Також плануємо виставку в Дніпропетровській облдержадміністрації, у Верховній Раді та у Литві», — розповіла Алла Макух.

Також говорили про необхідність надання статусу полоненого.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Центр допомоги Дніпропетровської області шукає приміщення для розширення

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,