Адвокат з Дніпра про примусове відчуження майна під час воєнного стану в Україні
Як реагувати, якщо ваше майно хочуть взяти на потреби держави ? Чи можна за це вимагати гроші?
Про це в пресцентрі телеканалу Відкритий розповів адвокат Олександр Носик.

Олександр Носик
Примусове відчуження майна – це позбавлення власника права власності на індивідуально визначене майно, що перебуває у приватній або комунальній власності та яке переходить у власність держави для використання в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану за умови попереднього або наступного повного відшкодування його вартості.
Існують два способи відчуження майна: із попереднім повним відшкодуванням (тобто до відчуження) та наступним повним відшкодуванням (тобто після відчуження).
«Важливо! Відповідно до ч. 3 ст. 3 Закону №4765-VI, вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану відбувається без відшкодування вартості такого майна. Відтак, не слід плутати вилучення та відчуження майна. Вилучення майна стосується державних підприємств та господарських об’єднань. Реквізиція приватного майна без попереднього або наступного відшкодування його вартості не передбачена законодавством», – пояснив адвокат Олександр Носик.
Оскільки відчуження майна застосовується за надзвичайних обставин, які вимагають негайних дій, вона відбувається в позасудовому (адміністративному) порядку за рішенням органів державної влади. Адміністративний порядок реквізиції майна у власника обумовлений необхідністю швидкої реакції від органів державної влади на надзвичайні обставини. Примусове відчуження майна у зв’язку із запровадженням та виконанням заходів правового режиму воєнного стану здійснюється за рішенням військового командування.
Детальніше дивіться у відео.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Валентин Резниченко: «Хороший признак – в область возвращаются аисты».
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: