Альтернатива дитячому будинку: як живуть патронатні родини Дніпропетровщини

Патронатна родина – це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах. На Дніпропетровщині таких родин уже вісім. І ще стільки ж готові пройти навчання, щоб стати патронатними вихователями.

Про це розповіла в пресцентрі Відкритого начальниця управління інтегрованих соціальних послуг департаменту соцзахисту облдержадміністрації Анна Василишина.

Якщо батьки не можуть опікуватися своєю дитиною через певні життєві обставини, то малечу відправляють у дитбудинок або інтернатні заклади. Однак ще в 2009 році в Україні, у рамках соціального експерименту, з’явилася така професія як патронатні вихователі. Це люди віком 35+, які вже мають своїх дітей старше 7 років і готові пройти спеціальне навчання, щоб взяти в свою родину на термін від 3 до 6 місяців чужу дитину.

«Така послуга нині є дуже актуальною. Вона дає змогу біологічним батькам налагодити своє життя та вирішити необхідні проблеми, поки їх дитина перебуває в безпечному середовищі. Патронатні вихователі проходять навчання від центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також служб у справах дітей. Вони мають опікуватися дитиною, забезпечувати її виховання, догляд, здоров’я. Надавати соціально-психологічну підтримку, сприяти медичній реабілітації, Тож перевагу мають люди, у яких є відповідна освіта психолога чи педагога», — пояснює Анна Василишина.

DSC 4039

У Дніпрі сьогодні таких сімей вісім. Є приклад, коли біологічні батьки не змогли забрати дитину назад, тож патронатні вихователі її всиновили. Окрім цього, ще 8 родин готові пройти навчання для подальшої можливості взяти патронат над дитиною.

«Ці сім’ї мають фінансову підтримку з боку держави. На кожну дитину виплачується соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів у залежності від віку. Якщо дитина має якусь хронічну хворобу або інвалідність, то сума збільшується», — коментує Анна.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: На Днепропетровщине строят новую сельскую амбулаторию (ФОТО) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,