«Ще рано — у п’ять почне говорити»: логопеди Дніпра радять не зволікати з проблемами розвитку мовлення

Алалія – особливість дітей, які мовчать. Це вроджена відсутність або недорозвиток мовлення, на який досить часто батьки не звертають належної уваги. Про методи корекції та важливість вчасного звернення до спеціалістів розповіла у пресцентрі Відкритого голова дніпровської громадської організації «Територія розвитку», медичний та соціальний психолог, арт-терапевт і логопед-дефектолог Юлія Поліщук.

Чи знайома вам фраза: «Ще рано! Я теж пізно почав говорити – у п’ять не зможете закрити рота»? Таким чином батьки заспокоюють себе, коли дитина у належному віці взагалі не розмовляє. Якщо малечі більше року, а ви не чули від неї елементарних «ма», «па», «дай» та «агу», варто бити тривогу.

Алалія – особливість дітей, які мовчать. З кожним роком статистика кількості таких патологій збільшується. Важливо розуміти, що недорозвинення мови тісно пов’язане з розумовою діяльністю. І якщо до трьох років не почати корекцію та лікування, то згодом це буде тільки складніше. Дитина матиме проблеми у школі, під час виконання уроків та при спілкуванні. Вона плутатиме відмінки та роди (чоловічий, жіночий і середній).

«Діти, котрі страждають алалією не почнуть говорити спонтанно. Це так не працює: до п’яти років ні звуку, а потім раптово забалакає. Батьки мають звернутися за комплексною допомогою до фахівців: логопеда-дефектолога, психолога та невропатолога. У Дніпрі такі спеціалісти є!», — говорить Юлія Поліщук.

IMG 2563

«Порада батькам: не говоріть замість дитини. Пригадайте себе, коли намагаєтеся вгадати, що потрібно вашому сину або доньці. «Ти хочеш цукерку?». І не дочекавшись відповіді «дай» — даєте бажану річ. Згодом необхідність розмовляти у дитини зникає сама по собі», — додає логопед-дефектолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Украине школы и детские сады не будут отправлять на карантин, – Бабак | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,