Булінг: протидіяти можливо. Рекомендації від поліції Дніпра
Булінг — явище не нове в нашому життя. Як протидіяти та захиститися від цькування, розповіла шкільна офіцерка поліції Дніпра Ганна Мотренко в пресцентрі телеканалу «Відкритий».
Слово «булінг» посіло в нашому житті серйозне місце. Як явище воно існувало давно, проте визначення йому давали різні. Часто булінг плутають зі звичайним конфліктом. Але це не так.
«Булінг — це насильство щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження. Буває булінг економічний, психологічний або фізичний. І вчиняється він на учасників освітнього процесу,» — розповідає Ганна Мотренко.
Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Усі переживають емоційні проблеми. Через те, що не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.
«Щоб запобігти або припинити цькування, варто пам’ятати важливі правила. Якщо ви відчуваєте регулярне знущання зі сторони однолітків, друзів, вчителів. негайно зверніться до батьків або тих, кому ви довіряєте. Або зателефонуйте на «гарячу лінію» за номером 16-11. Дорослі допоможуть заспокоїтися і вразі необхідності, напишуть заяву до поліції,» — говорить шкільна офіцерка.
Головне, не мовчати. Якщо ви не скажете про ваші проблеми, вам ніхто не зможе допомогти. А значить злочини проти вас залишаться безкарними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Домашнє насильство: як протидіяти та куди звертатися. Поради від спеціалістів з Дніпра
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: дети, новости Днепра