Будівництво біогазової електростанції: бути чи не бути

Про шкоду від будівництва електоростанції , говорили у пресцентрі каналу «Відкритий» з ініціативною групою громади Новоолександрівської ОТГ.

На Дніпропетровщині розпочато незаконне будівництво потенційно небезпечного об’єкту (біогазової електростанції) без отримання Висновку з оцінки впливу на довкілля. Мешканці Новоолександрівської ОТГ створили петицію та написали колективні листи і вимагають припинити будівництво.

Будівництво біогазової електростанції: бути чи не бути - рис. 1

«Ми зверталися до фірми-забудовника за поясненнями, проте нам відповідали порожніми відписками. З нами ніхто не зустрічався та не надав плану будівництва чи дозволу на нього», — розповідає  начальник відділу ЖКГ благоутрою В’ячеслав Візір.

Будівництво біогазової електростанції порушує норми закону по розташуванню установи до житлових будинків (відстань повинна бути не менше 1000 метрів, але комплекс буде знаходитися в 90 м від найближчих житлових будинків, близько 350- Кам’янка, від 450 — Ракшівка).

«Не одну годину можна розповідати про порушення усіх норм будівництва такого обєкту. Про схеми та порушення технологій», — сказав член ГФ «Екологічний аптруль» Андрій Можейко.

Будівництво біогазової електростанції: бути чи не бути - рис. 2

Мешканці Новоолександрівської ОТГ зібрали більше 2000 підписів проти забудови і направили петиції до всіх відповідних інстанцій.

«Ми направили листи-звернення та петиції до обласної влади. І будемо ретельно спостерігати, як депутати голосуватимуть це питання. Сподіваємось, нас почуюють. Адже на цій землі жити нам та нашим дітям. І ми не бажаємо пити отруйну воду, мити в ній своїх дітей,» — говорить староста Волоського округу Андрій Пінчук.

Теги: