Чи може повноцінний шкільний обід у Дніпрі коштувати 30 грн

Чи можливо за 30 грн. забезпечити дитину повноцінним обідом у дніпропетровських школах? Про це в інтерв`ю Відкритому розповіла сімейна дієтологиня Ксенія Фощій.

«30грн. на шкільний обід — це сума, розрахована в міністерстві. Неможливо забезпечити дитину повноцінним обідом на такі гроші. Так, на цю суму може бути адекватний перекус з урахуванням того, що інші 4 прийому їжі повноцінні і їх забезпечують батьки (зі свого гаманця). Обід має містити достатню кількість тваринного білку, клітковини, заправленою нерафінованою олією. Такий обід може коштувати від 50 грн.», — говорить Ксенія Фощій.

На початку вересня у Києві відбувся круглий стіл на тему шкільного харчування з батьками кількох шкіл та дієтологинею. Говорили про потреби дітей, обговорювали дані по захворюваності, прогнози.

«Частина батьків не опікується цією проблемою. Варто розуміти, що без масового батьківського запиту дива не трапиться. Проте можна вирішити питання самостійно: можна дати дитині ланчбокс з собою, а в майбутньому замислитися над зміною школи», — розповідає Ксенія Фощій.

Ксенія – мама 3-х дітей і для неї одна з вагомих причин вибору шкіл і садочка  — харчування.

«Вибираючи навчальний заклад для своїх дітей я просила меню, ретельно вивчала його, ставила питання і вносила пропозиції. Я вважаю, що батькам потрібно лобіювати збільшення суми в 30 грн. на шкільний обід. Треба шукати можливості виділити більше грошей на харчування, бо від цього залежить здоров’я дітей», — коментує Ксенія Фощій.

Також Ксенія наводила приклад якісного харчування дітей у Фінляндії та Японії.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:Школа козацького бойового мистецтва у Дніпрі набирає вихованців з 3 років

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,