Чи можуть тварини інфікувати людей коронавірусом: розповіли зооволонтери Дніпра

Про тварин та віруси говорили із зооволонтеркою Євгенією Новачок у персцентрі телеканалу «Відкритий». 

Про коронавірус існує безліч міфів. Багато вже писали та говорили про те, що тварини ніби-то переносять інфекцію. Ми поспілкувалися із зооволонтеркою, яка слідкує за офіційними повідомленнями від ВООЗ та інфекціоністіа, а також за дослідженнями ветеринарів.

«Наразі достеменно не доведено, що тварини можуть заразити людину коронавірусом. Вони можуть бути лише носіями. Тобто, якщо хвора на COVID-19 людина покашляє на тварину, то на поверхні залишаться бактерії, які потім потрапляють до інших людей. Якщо коротко, то коти і собаки — це поверхня, яка тримає на собі бактерії. Але не інфікує людей або інших тварин», — розповідає Євгенія Новачок. 

Чи можуть тварини інфікувати людей коронавірусом: розповіли зооволонтери Дніпра - рис. 1

Про те саме йдеть в офіційних заявах ВООЗ.  І  український МОЗ стверджує, що немає жодних доказів того, що домашні тварини будуть хворіти COVID-19 або стануть джерелом передавання інфекції людині.

«Крім того,  сьогодні існує попит на котиків і собачок. Адже люди знаходяться вдома і потребують позитивних емоцій. А тварини якраз відносяться до найкращих антидепресантів», — говорить Євгенія.

Зооволонтери підкреслюють, що під час карантину люди продовжують брати собі тварин.  Ікількість тих, хто піддався паніці, дуже невелика. Проте, подумайте добре, перед тим, як обрати собі домашнього улюбленця. Бо тварини — це велика відповідальність.

Теги: