Чи робити щеплення під час пандемії: плюси та мінуси

Пандемія COVID-19 показала, як швидко хвороби можуть зупини цілі країни. І вакцина від певної хвороби може виявитися довгоочікуваною. Поки не винайдено протидію коронавірусу, інші вакцини ніхто не відміняв. Чи варто робити щеплення під час пандемії, розповідав сімейний лікар Андрій Малишко у пресцентрі телеканалу Відкритий.

Чи робити щеплення під час пандемії: плюси та мінуси - рис. 1

Людство моголо б опинитися в гіршій ситуації, якби не було винайдено вакцин від кору, дифтерії та інших хвороб. Адже зараз усі сили медики направили на боротьбу з COVID-19.

«Дехто вважає, що здоровий спосіб життя є достатньою гарантією адекватної роботи імуннуї системи. Так, він потрібен, аби імунна система не занепала. Але щеплення зараз — єдиний, гарантований та безпечний спосіб «створити імунітет» до певного збудника хвороб,» — говорить лікар Андрій Малишко. 

Останні данні МОЗ з захворюваності на COVID-19 невтрішні. Цифри ростуть майже щодня. Медики говорять, що послаблення карантину та безвідповідальне ставлення людей — це основний фактор таких показників. В той же час, збільшилася кількість проведених тестувань.

«ВООЗ наголошує, що імунізація має залипшатися пріоритетним напрямком системи охорони здоров’я. Якщо зараз не робити щепленння за планом, почнуться нові спалахи інших інфекційних хвороб. А вони в свою чергу, вдарять по медичній системі, яка і так ледь витримує навантаження останні три місяці», — сказав Андрій Малишко. 

За останні місяці карантину рівень вакцинації знизився. Люди почали відкладати щеплення на декілька місяців, а то і до «кращих часів». Проте, медики, рекомендують не ризикувати і не наражати себе та інших на небезпеку.

«Зараз існує добре налагоджена комунікація з сімейними лікарями. Тому, якщо ви таки вирішили вакцинуватися, то зателефонуйте до лікарні, дізнайтеся коли буде найменше людей, які можуть бути хворими, та обов’язково зробіть щеплення,» — зауважив лікар. 

Вакцинуватися медики рекомендують всім. Адже не існує колективного імунітету. Коли в суспільстві вакциновано більше 90%, утворений вакциною імунітет, зупиняхє розвиток хвороби, або полегшує її перебіг та запобігає поширенню інфекції.

«Наразі, не вийнадена вакцина від коронавірусу. І я думаю, що це питання не найближчого часу. А тому, єдине, чим ми можемо допомогти системі охорони здоров’я та собі — дотримуватися заходів безпеки та робити щеплення від інших хвороб. Щоб не перевантажувати медиків,» — розповів Андрій Малишко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сразу два антирекорда: сколько больных коронавирусом в Украине 17 июня 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: ,

...