Чи стане Дніпропетровська область Січеславською? | Відкритий

Чи стане Дніпропетровська область Січеславською?

Сьогодні у медіа-центрі телеканалу «Відкритий» відбулась прес-конференція, присвячена перейменуванню Дніпропетровської області на Січеславську. На запитання журналістів відповідали координатор коаліції ГО «Громадська підтримка СічеславськаТАК» Владислав Мельничук,  голова ГО «Січ-Дніпро» Кирило Дороленко, голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ігор Кочергін і голова робочої групи щодо перейменування Дніпропетровської області Громадської ради при ДніпроОДА Віктор Кучинський.


Учасники заходу розповіли, що під час проведення агітаційної кампанії з перейменування області, вони проводили численні заходи, а саме: тренінги, громадські слухання, вивчали думку мешканців області, звертались за коментарями до лідерів громадської думки як в нашому регіоні, так і в Україні в цілому.


За словами Владислава Мельничука, у Верховній Раді відбувалось кнопкодавство при розгляді проекту закону про перейменування області на Дніпровську через відсутність необхідної кількості депутатів.

Кирило Дороленко зазначив, що для нього перейменування області відбувається не вперше, адже він брав активну участь в процесі зміни назв вулиць і районів, зрештою — перейменування самого міста Дніпропетровська на Дніпро. На його думку, якщо область буде Січеславською, то це значно зменшить ризик зростання сепаратизму в регіоні на відміну від Донецької і Луганської областей.

«Відстань між т.з. “ЛДНР” і Дніпровською областю буде короткою. В той час, коли відстань між “ЛДНР” і Січеславщиною буде дуже великою. І тоді Росія не зможе відірвати цю область від України»,  — каже Кирило.

Ігор Кочергін вважає, що назва «Січеславщина» спонукає людей до захисту української мови, історії і традицій, а Віктор Кучинський зазначає, що від перейменування області залежатиме подальший хід війни і якою буде Україна — українською чи проросійською.Нагадаємо, у Верховній Раді проголосували за перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Теги:

Оцените этот материал: