Чи варто дніпрянам боятися іпотечних кредитів

Про кредитування на ринку нерухомості у Дніпрі в прес-центрі Відкритого розповіли Кирило Жовтопуп, заступник керівника «Спілки фахівців нерухомого майна України», та Світлана Горета, учасниця «Спілки фахівців нерухомого майна України».

У зв’язку з кризою у 2014 році люди побоюються брати іпотечні кредити на житло та доларові кредити. Але останнім часом ситуація стала стабільнішою: у порівнянні навіть з початком 2019 року кількість виданих іпотек по Дніпру збільшилася на 25-27%.

Перевагу під час придбання нерухомості експерти рекомендують надавати новобудовам, аніж вторинному ринку.

«Але тут треба також звертати увагу на те, яка новобудова, на якому етапі знаходиться будівництво. Також  при видачі іпотеки банк звертає увагу на фінансову історію підприємства-забудовника», — зазначив Кирило Жовтопуп.

Чи варто дніпрянам боятися іпотечних кредитів - рис. 1

Але у Дніпрі досі переважає вторинний ринок житла, адже останнім часом у нашому місті зводиться не так багато новобудов, як, наприклад у Києві чи Одесі. Проте, при купівлі житла з первинного ринку самі забудовники пропонують покупцям пільгові іпотеки, а з купівлею вторинного житла можуть виникати труднощі з банками.

Також існують пільгові програми купівлі житла для молоді, молодих сімей. Наприклад, є державна програма, за якою можна отримати компенсацію на купівлю житла до 50 відсотків.

«Якщо людина має певні заощадження і вирішила взяти житло в іпотеку, то перше, на що звертатиме увагу банк — це кредитна історія. Також банк може запитати довідку про доходи», — пояснив Кирило Жовтопуп.

Також Світлана Горета наголосила, що середній час, за який погашаються кредити на житло, — це близько п’яти років.

Більш детально про умови іпотечного кредитування — у відео нижче:

Теги: