Чи закрився ринок нерухомості Дніпра на карантин

Про ринок нерухомості в Дніпрі говорили з експертом Сергієм Логутенко та юристкою Юлією Солошенко у пресцентрі каналу «Відкритий». 

Здавалося б, що під час карантину, який оголосили у зв’язку з пандемією коронавірусу, завмерло усе навколо. Підприємства, ресторани, магазини, розважальні центри Дніпра — усе зачинено. Бізнес знаходиться у підвішеному стані і чекає закінчення карантину. Та що ж відбувається у галузі купівлі та продажу нерухомості?

«Те, що нічого і ніхто не працює є трохи перебільшеним. Державні реєстри, нотаріуси працюють. Їх роботу не зупиняли. Ми як оформлювали документи, так і робимо це надалі. Єдине, що змінилося — форма роботи. В рамках карантину ми впровадили заходи безпеки», — розповідає Юлія Солошенко. 

DSC 0116

Ціни на купівлю та продаж квартир, за прогнозами фахівців, знизяться на 2-3% не більше. Адже курс долара збільшується, комунальні послуги залишилися на тому ж рівні, отже великих знижок очікувати не доводиться.

«Зараз зник попит на подобову оренду квартир. Позаяк, сполучення між містами закрите, і люди, які приїздили до Дніпра у відрядження, на лікування, доїхати до нас не можуть. Ці квартири виставляють на довгострокову оренду. Проте, і тут попит невеликий. Орендодавці не поспішають спускати ціни на квартири. Що стосується первинного житла. Тут теж відчувається спад купівельної спроможності. Враховуючи, що деякі банки відмовилися від іпотеки», — говорить Сергій Логутенко.

DSC 0101

Фахівці з нерухомості припускають, що після карантину знадобиться рік чи два, щоб поновити активні продажі та оренду нерухомості в Дніпрі.

Теги: