Платити чи відправляти у відпустку під час карантину: юристи Дніпра дали поради роботодавцям та працівникам
На що має право працівник під час вимушеного карантину, говорили у пресцентрі телеканалу «Відкритий» з правозахисницею Віталією Серебрянською.
Карантинні заходи у нашій країні змусили переглянути роботу багатьох підприємств. Хтось перевів своїх працівників на віддалення, хтось відправив у відпустку. Та що говорить закон щодо цього нетипового для Дніпра та країни карантину.
«За законодавством України, а саме за частиною 3 статті 113 Закону України про працю, карантин слід кваліфікувати, як простій. Під час простою за працівником залишається його робоче місце і середня заробітна плата,» — розповідає Віталія Серебрянська.
Що стосується відпусток, то це за законом добровільна міра, аніж примусова. Вона може бути оплачувана або за власний рахунок. Проте має бути виключно за бажанням працівника або за спільними домовленостями з працедавцем.
Юристка розповіла також, що будь-які дії з боку керівництва компаній, які стосуються звільнення працівника, скорочення або відправлення на карантин без збереження заробітної платні мають бути підкриплені документально, завірені підписами обох сторін. У протилежному випадку — це порушення законодавства. І працівник має право звертатися по юридичну допомогу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Днепре волонтеры раздают медицинские маски маршрутчикам
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: безработица, карантин в Днепре