Чічілакі замість ялинки: як грузини святкують Різдво у Дніпрі – Відкритий

Чічілакі замість ялинки: як грузини святкують Різдво у Дніпрі

Як грузинська громада у Дніпрі святкує Різдво та Новий рік? Які традиції грузини позичили в українців? Про це говорили в пресцентрі каналу «Відкритий» з Наірою Акубардією.

Новий рік та Різдво – найулюбленіші свята як в Україні, так і в Грузії. В Грузії ці свята пов’язані з безліччю цікавих традицій і звичаїв, а також частувань. Все це пояснюється тим, що в країні проживають представники різних самобутніх народностей, кожна з яких має свої особливості.

«Мегрели, свани та інші етнічні групи мають свої особливості святкування Різдва та Нового року. Хоча всі схожі в одному – це свята родинні та радісні, які проводяться в сімейному колі з гарним настроєм та добрими думками», – розповідає Наіра Акубардія.

У Грузії Різдво святкують з 6 на 7 січня. Це свято називається Шоба. Хоча в різних регіонах його називають по-різному. В Рачі і Нижній Сванетії – це Чантлоба, в Самегрело – Христовий вечір, в Картлі – Христовий Святвечір, у Верхній Сванетії – Шоби, а в Мтіулеті – Тхилоба.

«Грузинська громада Дніпра намагається дотримуватись своїх традицій. Готуємо сациві і гозинками (обсмажені горіхи в меду), варимо еларджи – кукурудзяну кашу з сулугуні і, звичайно ж, кутю», – говорить пані Наіра.

Еларджи

Традиційна ялинка теж присутня у грузинів. Називається вона чічілакі. Її витісують із висушених гілок ліщини, які розділяють таким чином аби придати їм форму невеликого хвойного деревця.

Чічілакі

«Так само, як і українці, грузини збираються всією родиною, за великим столом, віншують та радіють цим теплим святам. І ми намагаємось дотримуватись як грузинських традицій, так і переймаємо українські. Бо місто Дніпро стало для нас другим домом, в якому затишно», – сказала Наіра Акубардія.

Важливою складовою будь-якого свята є любов та доброта. І як би далеко ви не були від Батьківщини, пам’ятайте своє коріння, свої звичаї та родину.

 

Теги:

Оцените этот материал: