Де у Дніпрі жертви домашнього насильства можуть отримати безкоштовну правову допомогу

Відтепер у Дніпрі можна безоплатно отримати комплексну допомогу у вирішенні сімейних та родинних конфліктів, — про це у прес-центрі Відкритий розповіли заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анастасія Юхименко, голова правління БО «БТ» Позитивні жінки» міста Дніпро» Людмила Коломоєць та заступниця начальника відділу зв’язків з громадськістю Наталія Очеретяна.

«Наприкінці лютого наш центр вирішив провести опитування серед усіх подібних центрів по Україні щодо готовності взяти участь у проєкті з надання комплексної правової допомоги у сімейних та родинних стосунках. Головними критеріями були: кількість звернень щодо родинних відносин та домашнього насильства, конкретний алгоритм дій у ситуації, коли приходить особа, що постраждала від домашнього агресора, а також наявність позитивних кейсів відносно вирішення подібних ситуацій. Тож для реалізації проєкту було відібрано п’ять місцевих центрів: Дніпро, Львів, Вінниця, Суми та Бровари», — розповідає Анастасія Юхименко.

Де у Дніпрі жертви домашнього насильства можуть отримати безкоштовну правову допомогу - рис. 1
За словами експертки, на етапі впровадження проєкту йшла робота над розробкою методичних рекомендацій та буклетів, а також алгоритмів дій щодо перенаправлення осіб, які постраждали від домашнього насильства.

«Тож до нашого центру можуть звертатися з питаннями отримання аліментів на утримання дитини або дружини, захист від домашнього насильства та з розірванням шлюбу, розподілом сумісного майна, усуненням перешкод у користуванні житлом та спілкуванні з дитиною, визначенням місця проживання дитини. Партнери центру надають психологічну допомогу жертвам домашнього насильства. Також є соціальне менторство, коли особу потрібно супроводити по усім необхідним інстанціям та допомогти в отриманні тимчасового житла», — додала Анастасія Юхименко.

«Патрульна поліція – перша інстанція, яка отримує виклики та реагує на них. Якщо подивитися на статистику, то з 1 січня до 1 серпня цього року було отримано 10 311 викликів від громадян з кваліфікацією – вчинення насильства в сім’ї. Коли поліцейські виїжджають на такі виклики, то найчастіше, потрібна допомога жінці, яка має дітей. Виникає питання, що далі робити. Першочергова допомога – це розміщення та безпека від кривдника. Проблема в тому, що в шелтерах не вистачає місць для постраждалих. У свою чергу ми інформуємо, куди постраждала може звернутися для безоплатної правової допомоги, де їй нададуть комплекс відповідних послуг», — говорить Наталія Очеретяна.

За словами Людмили Коломоєць, на базі їхньої організації працює шелтер для жінок на 14 спальних місць.

«За 3 роки роботи всі клієнтки потребували юридичної допомоги. Працюємо ми напряму з центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Достатньо нашого листа, щоб жінка звернулася туди з проблемою щодо домашнього насильства», — додала Людмила Коломоєць.

Експерти зазначили, що мало захистити жінку. Потрібна комплексна робота з агресором. А цього на державному рівні не проводиться.

Адреса центру: вулиця Січових Стрільців, 90, м. Дніпро

Раніше ми розповідали, чому цвіте Дніпро і як зупинити екологічний катаклізм.

Теги:

...