Президентський закон про олігархів: роз’яснення дніпровської адвокатки

Президентський закон про олігархів,на думку більшості експертів, недопрацьований і як діятиме – незрозуміло.

Розібрала текст проєкту закону в пресцентрі Відкритого дніпровська адвокатка Світлана Торопчина-Агалакова. 

Закон про олігархів передбачає створення реєстру, куди українських магнатів вноситимуть за рішенням РНБО. За тими, хто потрапить до списку, посилять державний та фінансовий моніторинг, а також увагу зі сторони спецслужб. У тексті проєкту сказано, що головна мета закону – обмежити вплив олігархів на політику, вибори та медіа. Проте фахівці передбачають низку ризиків. Зокрема, діяльність через підставних осіб і перепис активів на інших. Потраплять до реєстру олігархи, які відповідають певним критеріям.

«Олігарх, за законом, — це не просто власник великих статків. Згідно з текстом проєкту, у нього має бути чотири ознаки: бере участь у політичному житті, впливає на засоби масової інформації, є бенефіціаром (монополістом), має підтверджені активи у понад 1 млн прожиктових мінімумів станом на 1 січня відповідного року (на сьогодні це 2,227 млрд грн). Якщо особа підпадає під три з чотирьох критеріїв, її внесуть до реєстру», — пояснює Світлана. й

Президентський закон про олігархів: роз'яснення дніпровської адвокатки - рис. 1

Якщо закон ухвалять, він діятиме 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Верховная Рада собирается отменить перенос рабочих дней из-за праздников | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,