Е-трудові книжки: дніпровський адвокат радить не викидати паперові документи

Набув чинності закон про електронні трудові книжки. Чи означає це, що треба викидати паперові документи?

Відповів у пресцентрі Відкритого дніпровський адвокат Роман Коган.

Тепер трудові книжки будуть в електронному форматі. Паперові при цьому ніхто не відміняв. Вони існуватимуть, як і раніше. Однак паралельно усі данні про працевлаштування та звільнення фахівців вноситимуться до електронного реєстру застрахованих осіб, що створений Пенсійним фондом. Він уже працює давно.

Завдяки електронному реєстру Пенсійний фонд має інформацію про трудовий стаж та страховий внесок працівників. Однак попри наявність електронних баз, юристи радять робітникам, дублювати інформацію у паперовій трудовій книжці. Завдяки цьому можна буде оновити данні у Пенсійному фонді, якщо роботодавець несумлінно передавав інформацію.

«Цей закон не виключає можливість заповнювати данні трудові книжки у паперовому варіанті, але тепер, за законом, це лише на вимогу працівника. Якщо він хоче, щоб йому оформили данну трудову книжку, роботодавець зобов’язаний це зробити та вносити до неї відомості щодо порядку призначення та звільнення даного праціника з його займаної посади», — зауважує Роман Коган.

Е-трудові книжки: дніпровський адвокат радить не викидати паперові документи - рис. 1

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Приехавшие из-за границы украинцы больше не будут сидеть на самоизоляции | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре. 

Теги: , , ,