День Гідності і Свободи: чим займаються учасники Євромайдану 6 років потому
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. З початку Євромайдану минуло 6 років. Що змінилося за цей час в нашій країні? Чи здобули ми таку бажану свободу? Про це говорили у пресцентрі Відкритого з учасниками Революції Гідності Ніною Єлоєвою та Іваном Шваєю.
21 листопада 6 років тому українці вийшли майдан Незалежності в Києві, щоб відстояти свої цінності та свободу. Коли президент-втікач Віктор Янукович не підписав асоціацію з Євросоюзом, студенти вийшли на мирний мітинг протесту. Після того були важкі місяці протистоянь та вбивства мирних громадян.
«Наша боротьба за Свободу триває. Зараз вона перенеслась на Донбас. Тому розслаблятися зарано. Поки українці не почнуть контролювати владу, поки не візьмуть відповідальність за свою країну, нам потрібно єднатися та ламати стару систему», — зазначив учасник Революції Гідності Іван Швая.
За шість років після Майдану Україна втратила Крим та отримала окуповані Донеччину й Луганщину. Країна щодня ховає синів та дочок України. Одночасно тяжкі часи українці навчилися будувати громадянське суспільство та гуртуватися.
«Майдани та революції виникають тоді, коли влада, яку народ приймає на роботу, починає топтати гідність, стає некерованою та брутальною», — зазначила волонтерка Ніна Єлоєва.
День Свободи відзначався в Україні з 2005 по 2011 роки. За правління Віктора Януковича його об’єднали із Днем Соборності – 22 січня. У 2014-му президент Петро Порошенко відновив його офіційний статус, відтоді Україна одночасно святкує річниці Помаранчевої революції та Євромайдану.
Теги: