День працівника гідрометеоролгічної служби. Нехай завжди буде добра погода | Відкритий

День працівника гідрометеоролгічної служби. Нехай завжди буде добра погода

19 – го листопада в Україні відзначають День працівників гідрометеорологічної служби. Хто такі метеорологи та чим вони відрізняються від синоптиків? Чого нам чекати від погоди, розповів в пресцентрі  каналу “Відкритий”  Василь Гринчак – начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології.

 

Кожен з нас залежить від багатьох речей. Але погода завжди визначала настрій людини, її робочі плани.
Аграрії, водії, мандрівники навіть фармацевти  напряму залежать від погоди.

Та є ті, хто про погоду, кліматичні зміни та температурні рекорди знають все. Це працівники гідрометеорології. Саме вони спостерігають за мінливістю клімату, капризами природи, а потім допомагають формують  прогноз погоди для синоптиків. Важливо знати, що  поняття “синоптик” та “метеоролог” – не тотожні. Хоча і близькі.

Основними завданнями метеорологів є розвиток гідрометеорологічної науки шляхом виконання  прикладних досліджень в галузі гідрометеорології та базового моніторингу природного середовища, здійснення наукового та науково-методичного забезпечення діяльності гідрометеорологічної та інших оперативних служб Державної служби України з надзвичайних ситуацій, координація наукових досліджень по гідрометеорології в Україні.

“Спостерігаючи за природними явищами, поведінкою клімату, не завжди можна дати точний прогноз погоди.  І вірити “народним синоптикам” теж не варто. Бо якщо наука не дає 100% гарантій, то що ж говорити про ненаукові методи”, – зауважив Василь Гринчак начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології. 

Також пан Василь привітав своїх колег зі святом та побажав усім міцного здоров’я та гарного настрою, незалежно від погодних умов.

Разом з тим нагадав, що зима таки близько і почнеться вона згідно з календарем.

Тож, слідкуйте за погодою та не мерзніть!

 

 

 

 

Теги:

Оцените этот материал: